Deti z materskej školy navštívili rybárov aj tento rok

Tak ako v minulom roku, aj tento rok pripravili rybári z OZ MEANDER pre škôlkárov prezentáciu lovu Škôlkári medzi rybármi rýb.

Deti z materskej školy

Deti nás  navštívili na rybník v utorok 18. 6. 2013 v dopoludňajších hodinách.
Počasie nám prialo, bolo krásne, letné. Prezentácia pozostávala z teoretickej prípravy a následne z praktickej ukážky lovu rýb. Ešte pred príchodom detí sme ryby prikŕmili, aby sme zvýšili úspešnosť lovu. Deťom sme ukázali udice, navijaky, podberáky, rôzne krmivá a návnady, náš rybársky čln, niektorí si vyskúšali záchranné vesty a samozrejme aj záchranné píšťalky. Vysvetlili sme im základné techniky lovu rýb a potom sme sa už pustili do spoločnej rybačky. Pripravili sme si niekoľko bičov, na háčiky sme dali osvedčené kostné červy a lov sa mohol začať. Po chvíli bola na brehu prvá rybka - belička. To bol pre deti ten správny impulz, všetci sa zrazu stali rybármi, každý chcel loviť. Museli sme dávať pozor aby si pri love nechtiac neublížili. Nebolo nič výnimočné, že jeden bič držalo naraz niekoľko detí. Ryby síce nebrali podľa našich očakávaní, ale zopár beličiek sme aj tak ulovili.
Prežili sme jedno pekné dopoludnie s malými rybármi ktorým sme ukázali, že v dnešnej počítačovej dobe sa dá stráviť voľný čas aj v prírode. Na záver sme všetky deti odmenili sladkosťou. Tešíme sa na ďalšie stretnutie o rok.

Ing. Branislav Fitoš
Fotogaléria z podujatia – autor Zuzana Kureková.

Dátum vloženia: 8. 7. 2013 11:02
Dátum poslednej aktualizácie: 10. 1. 2017 4:14