Obsah

Čo prezradili merače rýchlosti v našej obci ?

Typ: Smart City | novinky
radarMerače rýchlosti boli osadené pred dvoma rokmi. Ich účelom bolo prinútiť vodičov spomaliť pri vstupe do obce. Každý merač si pamätá údaje cca 7 mesiacov dozadu. Okrem toho aj to, koľko šoférov prekročilo rýchlosť, vieme tiež zistiť počet áut, ktoré popri ňom prešli, ich priemernú rýchlosť a ...

Merače rýchlosti boli osadené pred dvoma rokmi. Ich účel bolo prinútiť vodičov spomaliť pri vstupe do obce. Meranie rýchlosti vozidla a jej zobrazenie má psychologický efekt. Vďaka tomu zariadenie funguje ako bezbariérový spomaľovač.To, či merače majú požadovaný efekt alebo nie sa nedá zistiť bez štatistických dát. Keďže žijeme v IT dobe a štatistiky o používaní zbierajú aj napríklad niektoré domáce spotrebiče, získať dáta z meračov rýchlosti, by mala byť samozrejmosť. Každý merač si pamätá údaje cca 7 mesiacov dozadu. Okrem toho aj to, koľko šoférov prekročilo rýchlosť, vieme tiež zistiť počet áut, ktoré popri ňom prešli, ich priemernú rýchlosť a podobne. A čo prezradili naše merače? 

Asi najviac je zaujímavý merač na vstupe do obce od Trnavy. Podľa získaných dát cez pracovný týždeň vojde v priemere do našej obce okolo 4000 áut/deň, cez víkend je ich o polovicu menej. Najviac áut vchádza do obce cez pracovné dni medzi 6. a 7. hodinou rannou a to v priemere 450. Spolu medzi 5. a 8. hodinou ráno vojde do obce cca 1000 áut. 30% vodičov vchádza do obce rýchlosťou vyššou ako 60 km/h.

Smer od atómovej elektrárne je najviac vyťažený cez pracovné dni medzi 14. a 16. hodinou. Za tento časový úsek prejde v týždni 1300 áut, t.j. cca 650 za hodinu. 40 % vodičov vchádza do obce rýchlosťou väčšou ako 60 km/h. Podľa získaných dát cez pracovný týždeň vojde v priemere do našej obce z tohto smeru okolo 3900 áut/pracovný deň

Pri vstupe do Paderoviec od Kátloviec vchádza najviac áut medzi 6.a 7. hodinou, v týždni je to cca 200 áut/hodina. 30 % vodičov vchádza do obce rýchlosťou väčšou ako 60 km/h. Podľa získaných dát cez pracovný týždeň vojde v priemere do našej obce okolo 1600 áut/pracovný deň.

Pri vstupe od Malženíc vchádza najviac áut medzi 15. a 17. hodinou, v týždni je to cca 250 áut/hodina. 65 % vodičov vchádza do obce rýchlosťou väčšou ako 60 km/h. Podľa získaných dát cez pracovný týždeň vojde v priemere do našej obce okolo 2800 áut/pracovný deň.

 

 


Vytvorené: 25. 2. 2019
Posledná aktualizácia: 26. 7. 2019 07:39
Autor: Marián Vajdečka