Obsah

Informačná obrazovka na obecnom úrade

Typ: Smart City | novinky
InfoservisVo vestibule obecného úradu pribudla informačná obrazovka na ktorej sú zobrazované zaujímavé informácie o obci formou prezentácie. 

V našej obci máme viacero informačných kanálov pomocou ktorých vás informujeme o chode obce. Webstránka obce, SMS hlásnik, mobilná aplikácia, viacero mikro stránok obecných inštitúcií a v neposlednom rade obecný rozhlas. Ako jedna z prvých obcí po vzore miest poskytujeme aj otvorené dáta. Chýbalo však jedno centrálne miesto, kde by občan získal základný prehľad o aktuálnom dianí z viacerých informačných zdrojov. Vzišla myšlienka vytvoriť webovú mikro stránku na ktorej budú v prehľadnej forme informácie prezentované. Nechceli sme však ísť cestou hotového riešenia od dodávateľa a vybrali sme sa cestou vlastného riešenia. Výsledkom je stránka info.jaslovske-bohunice.sk. Už pri jej vývoji sme prišli na jej ďalšie možné využitie. Na úrade sme mali nevyužitý veľký monitor, zakúpili sme mini PC a poobzerali sme sa po bezplatných riešeniach pre kiosky. Výsledkom je informačná obrazovka vo vestibule obecného úradu, na ktorej sú zobrazované  informácie formou prezentácie. 

Viac informácií o Smart City projektoch v našej obci nájdete na stránkach smart.jaslovske-bohunice.sk
 

Infoservis


Vytvorené: 22. 7. 2019
Posledná aktualizácia: 29. 7. 2019 07:05
Autor: Marián Vajdečka