Obsah

Máme najlepšiu obecnú webovú stránku na Slovensku

Typ: Smart City | ostatné
zlaty_erbTakto pred rokom sme vám oznámili spustenie vynovenej webovej stránky našej obce. Spolu s pracovníčkou obecného úradu, Boženou Hideghétiovou, sme na nej pracovali niekoľko mesiacov. Pri prvotných návrhoch sme sa inšpirovali tým najlepším čo sme kedy videli, doplnili sme to o naše nápady a nápady dodávateľskej firmy. Cieľ bol jasný. Vytvoriť stránku, ktorá zaujme obsahom a dizajnom nielen občana, ale bude inšpiráciou aj pre iné samosprávy.

Takto pred rokom sme vám oznámili spustenie vynovenej webovej stránky našej obce. Spolu s pracovníčkou obecného úradu, Boženou Hideghétiovou, sme na nej pracovali niekoľko mesiacov. Pri prvotných návrhoch sme sa inšpirovali tým najlepším čo sme kedy videli, doplnili sme to o naše nápady a nápady dodávateľskej firmy. Cieľ bol jasný. Vytvoriť stránku, ktorá zaujme obsahom a dizajnom nielen občana, ale bude inšpiráciou aj pre iné samosprávy.

Podpora smartfónov a tabletov, služba SMS správy, foto a videogalérie, elektronické služby, kompletná história Blavských novín, história webových článkov z predošlých webov, samostatné webstránky Bohunky, škôlky, webu o triedení odpadu, mini aplikácia Stromy, v rámci možností čo najviac informácií o chode obecného úradu a v neposlednom rade samostatná časť venovaná otvoreným dátam, to všetko ako jeden celok tvorilo vynovený web. Úspech na seba nenechal dlho čakať. V rámci medzinárodného kongresu ITAPA 2017 a súťaže Zlatýerb.sk  bola 15. novembra vyhlásená naša webstránka ako najlepšia v kategórii obce na Slovensku (pre zaujímavosť v kategórii mestá vyhrala Bratislava).

Výhra v tejto súťaží nás teší, avšak toto víťazstvo neznamená, že naša webstránka je dokonalá. Aj teraz sme stratili body za chýbajúce povinné prvky. V dobe, keď slová ako transparentnosť, otvorenosť, informovanosť, participácia, bilancia a smart city patria medzi top v slovníku samospráv, si musíme dané oblasti osvojiť aj my. Tento rok to na víťazstvo tesne stačilo. Ale do budúcnosti budeme musieť na týchto oblastiach zapracovať, aby sme v súťaži zabojovali aj budúci rok. Preto by som rád do budúcna zaželal našej webstránke ešte viacej kvalitného obsahu mapujúceho činnosti obce naprieč celým obecným úradom. Bez aktívneho zapojenia všetkých zamestnancov obecného úradu to však nepôjde. Webová stránka obce by mala byť hlavným zdrojom informácií pre občana. 

 

Na stiahnutie:

 

 


Príloha

Vytvorené: 19. 11. 2017
Posledná aktualizácia: 26. 7. 2019 07:41
Autor: Marián Vajdečka