Jaslovské Bohunice - Zjednodušená verzia stránok

Novinky zo života v obci - Berme si príklad z drobností

Berme si príklad z drobností

Pandémia koronavírusu zastavila náš bežný život a všetko to, čo sme považovali za samozrejmé a niekedy aj otravné, by sme radi vrátili späť. O tomto čase obec organizovala brigádu na skrášlenie a upratanie obce. Tento rok to ale nebude. Preto stojí za povšimnutie a aj poďakovanie aktivita niektorých jednotlivcov.

Na ceste k mlynu niekto nečakal, aby sa zorganizovala brigáda, a vyčistil jej okolie. Je to o to chválihodnejšie, že akosi väčšina z nás čaká, že všetko, čo je za našimi plotmi, urobí obec.

Situácia, ktorú tu máme, určite všetko zmení. Možno by bolo načase, keby si ľudia začali viac všímať svoje okolie a napríklad sa aj postarali aj o verejné priestranstvo okolo seba. Pokosenie trávnika, poliatie a odburinenie záhonov, možno v zime odpratanie snehu. Niekedy na dedinách to tak fungovalo. Niekto povie, že drobnosti. Ale z drobností sa skladá život.

V galérii sú zábery z Paderoviec, čo dokáže spraviť "človek". Tým normálnym sa nad tým zastaví rozum. (Dúfam, že je nás tých normálnejších väčšina.) Chcú si s tým poradiť paderovskí hasiči. Radi potom zverejníme fotky, ako to vyzerá po vyčistení.

Foto: BK

Viac fotiek vo fotogalérii Začneme sa zaujímať o svoje okolie?

Dátum vloženia: 5. 4. 2020 20:48
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 4. 2020 16:29