Jaslovské Bohunice - Zjednodušená verzia stránok

Novinky zo života v obci - Netradičné oslavy MDD

Netradičné oslavy MDD 1

Oslavy dňa detí sme tento rok poňali trochu inak ako bežne, nakoľko hrozba Covid-19 nám zväzovala ruky. Nemohli sme robiť hromadnú akciu. Ale dobrá myšlienka, ako zachrániť situáciu a deťom aspoň trošku pripomenúť, že majú svoj sviatok, sa viac ako vydarila. Spokojné boli deti aj rodičia a vymaľovaná ulička pri škole sa páči všetkým. A ako vlastne vyzeralo tie naše oslavy? Prečítajte si článok a pozrite fotky v galérii a môžete si pozrieť aj vide z akcie.

Kto chcel, vzal si pri obecnom úrade mapku s inštrukciami a poslednú májovú sobotu sa mohol vybrať poznávať obec. Menšie deti s rodičmi, staršie aj samé, prešli pripravenými stanovišťami. Na nich bolo ukryté vždy jedno písmenko tajničky. Museli prejsť všetkými aby vedeli, čo tajnička ukrýva.  Bol to názov stromu – tulipánovníka, ktorý máme vysadený pri kostole. V uličke pri škole si na natretú betónovú stenu spravili svoj vlastný  farebný otlačok.
Boli to oslavy  bez kolotočov, atrakcií, ale deťom aj rodičom, ktorých sa zúčastnilo asi 100, sa tento spôsob veľmi páčil. Na konci dostali sladkú odmenu, džús a ďalšiu zaujímavosť – omaľovánku s motívmi  našej obce, ktorú nám nezištne spravila Lenka Vajdečková zo Špačiniec, ktorej za to veľmi pekne ďakujeme.

Maľované Jaslovské Bohunice
A taká zaujímavosť na koniec. Veľa detí, ale ani dospelých nevie, aké ulice v obci máme a kde sa nachádzajú. Poznajú len tú svoju.  Prvýkrát napríklad videli obrovské platany, ktoré rastú pri Blave za tenisovými kurtami (jeden z nich má obvod kmeňa 560 cm!) Aj takáto forma je preto dobrá, aby deti poznávali okolie. Určite budeme chcieť v takto spraviť oslavy aj budúci rok.

Pozrite si fotky vo fotogalérii, alebo aj video z podujatia

Dátum vloženia: 5. 6. 2020 13:22
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 6. 2020 19:53