Menu
Obec Jaslovské Bohunice
Jaslovské Bohunice

S myšiakom Samuelom siedmaci poznávali Slovensko

S myšiakom Samuelom siedmaci poznávali Slovensko

Deti ktoré čítajú. Toto je určite sen každého knihovníka. A mne sa splnil. Moja snaha, ktorú roky vynakladám, keď hľadám peniaze na zakúpenie kníh v množstvách, aby si ju mohla požičať celá trieda, sa mi vracia. Samozrejme je k tomu nutná aj spolupráca s pedagógmi zo ZŠ. A to si myslím že je.
Prečítajte si reakcie detí na jednu z kníh. Vznikol naozaj zaujímavý projekt.
BH

Projekt Myšiak Samuel
V spolupráci s pani knihovníčkou Boženou Hideghéthiovou sme vytvorili so žiakmi siedmeho ročníka projekt Myšiak Samuel. Hneď v prvý školský deň žiaci dostali knižku od mladej autorky, pôvodne učiteľky, Zuzany Šinkovicovej Myšiak Samuel a jeho cesta okolo Slovenska na bicykli. Mali ju za týždeň prečítať, a to v čase, keď si ostatní žiaci užívali riaditeľské voľno.
Hrdina našej knižky, myšiak Samuel, sa po náročnej príprave vydáva spoločne so svojimi myšacími kamarátmi na cyklistické preteky okolo Slovenska. Na dlhočiznej ceste z Bratislavy až do Košíc navštívi množstvo krásnych a zaujímavých miest a stretne veľa významných osobností našej dávnej minulosti. Zažije aj dobrodružstvá, pri ktorých tuhne krv v žilách.
Mnohé z miest spomínaných v knihe sme už so žiakmi za dva roky spoločne navštívili. Z myšiakovej cyklistickej cesty žiaci na triednickej hodine a na výtvarnej výchove vyrobili mapy Slovenska s fotografiami pamiatok. Knihu recenzovali. Ich posudky, kladné aj záporné, spolu s vytvorenými mapami a fotografiami zachytávajúcimi aktivitu na hodinách, posielame vydavateľovi ako cennú spätnú väzbu od čitateľov. Uvidíme, aká bude reakcia vydavateľa.

Mgr. Lucia Bubánová

 

Zuzana Šinkovicová: Myšiak Samuel a jeho cesta okolo Slovenska na bicykli
Projekt žiakov ZŠ s MŠ Jaslovské Bohunice, VII. trieda

V našej obci máme veľmi šikovnú pani knihovníčku, ktorá nám odporučí a aj zakúpi zaujímavé knihy pre celú školskú triedu. Knihu Zuzany Šinkovicovej Myšiak Samuel a jeho cesta okolo Slovenska na bicykli sme nielen prečítali, ale podľa cyklistickej trasy sme vytvorili mapu Slovenska s cestou a aj obrázkami spomínaných pamiatok. Na záver sme napísali naše hodnotenie a postrehy.
Hodnotenia knihy:

 • Kniha bola dobrá, bola veľmi zaujímavá a aj zábavná. Obal aj ilustrácie sa k nej veľmi hodia. (Veronika)
   
 • Páčilo sa mi oboznamovanie o pamiatkach v jednotlivých mestách. (Sabínka)
   
 • Páčilo sa mi, že je kniha o Slovensku. Mnohé opisované miesta som poznala, lebo sme ich už navštívili. Najradšej som ju čítala štvorročnej sesternici ako rozprávku pred spaním.  (Monika)

 

 • V knihe sa mi páčili ilustrácie, ktoré boli jednoduché, ale presne vystihovali opísané miesta. Kniha bola dosť akčná aj zábavná, mohli by napísať jej pokračovanie. (Aleš)

 

 • Knižka bola zábavná aj poučná, originálna. Páčilo sa mi rozprávanie o pamiatkach. Problémy riešili veľmi jednoducho - s gombíkom. Niekedy by som chcel vedieť riešenie bez gombíka. (Tobias)

 

 • Knihu som prečítal rýchlo, mala málo strán  veľa obrázkov. (Marcel)

 

 • Trnava a Bratislava, ktoré poznám, sú tam veľmi pekné. (Denis)

 

 • Mne sa páčila v knihe cyklistika a hlavne zážitky – na letisku v Sliači, kostol majstra Pavla v Levoči, kde som vyrastal a niekoľko rokov žil. Kniha je asi pre deti na 1. stupni. (Matúš)

 

 • Páčila sa mi, že boli všetci kamaráti a že si pomáhali. Väčšinu opísaných miest som poznal. Zo začiatku sa mi zdala kniha nudná. (Patrik)

 

 • Kniha bola pekne ilustrovaná, mala pútavý dej. Najviac sa mi páčil opis miest, na ktorých som už skutočne bol. Bratov myšiakov som si však plietol. (Matúš K.D.)

 

 • Páčilo sa mi, že som sa dozvedela o Slovensku aj nové veci. (Natálka)

 

 • Páčilo sa mi veľa pekných ilustrácií, niekedy ma obrázky odvádzali od čítania. (David)

 

 • Bola to fajn kniha. Najlepšie bolo, že myšiak Filip hovoril zaujímavé veci o slovenských pamiatkach a aj ja som Filip. Myslím, že kniha zaujme viac mladšie deti. (Filip)

 

 • V knihe sa mi páčili myšacie závody, čarovný gombík a ako boli v Oravskom podzámku. Ale najviac, ako sa myšiaci snažili získať peniaze pre rodičov na nový domov. Nepáčilo a mi, ako sa Samuel správal k bratovi. (Jakub)

 

 • Páčilo sa mi, že tie preteky išli cez celé Slovensko. Pamiatky v Trnave sme s triedou všetky prešli. Myslím, že je kniha pre mladších. (Erik)

 

 • Myšky boli sympatické a múdre. Knižka bola fantastická, rýchlo som ju prečítala. Bola srandovná, ani dlhá, ani krátka, bola akurát. Knihu by som odporučila aj malým deťom, ktoré sa na nej nasmejú. (Saška)

 

 • Mňa veľmi zmiatol obal. Myslela som si, že to bude detská kniha, ale keď som ju začala čítať, hneď ma zaujala. Páčilo sa mi, že je spomínaná naša história Slovenska a aj známe historické pamiatky. Autorka vytvorila krásny príbeh. Myslím, že kniha je napísaná naozaj výborne. Nič by som nemenila. Páčili sa mi zážitky v Trnave a Košiciach. Najviac ma pobavilo, ako sa Báthorička  kúpala v „krvi“, ale pritom sa kúpala v čaji. (Karin)
Dátum vloženia: 1. 2. 2018 20:47
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 2. 2018 21:32
Autor: Božena Hideghétiová

Život v obci

SMS oznamy

Všetky SMS oznamy

Hlásenia obecného rozhlasu

Infoservis

Vývoz odpadu

Harmonogram

Aktuálne počasie

dnes, nedeľa 16. 6. 2024
mierny dážď 23 °C 15 °C
pondelok 17. 6. polojasno 26/14 °C
utorok 18. 6. jasná obloha 29/16 °C
streda 19. 6. oblačno 26/16 °C

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1
1
2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Projekty podporované EÚ a z iných zdrojov

 • Jaslovské Bohunice rekonstrukce VO
 • Elektronické služby centrálnej ohlasovne
 • Revitalizácia Námestia sv. Michala Jaslovské Bohunice I. etapa
 • Fond na podporu umenia
 • Integrovaný regionálny operačný program
 • Podpora triedeného zberu

Inštitúcie, projekty, aktivity obce a jej občanov

SMS-info

Ostaňte s nami v kontakte

Bezplatné zasielanie sms a emailov.