Strašiakov sa nikto nebál

Strašiaci z tekvíc

Obec pripravila na október „neokukanú“ akciu.Miestnosť pod Poštou v  sobotu 22.10. rozžiarili strašidlá vyrezané z tekvíc. Akciu Strašidlá sme  avizovali v dostatočnom časovom predstihu aj v Blavských novinách,  napriek tomu sa jej zúčastnilo málo ľudí.

StrašiaciCieľom bolo dať priestor  nielen ľudskej zručnosti, ale aj pomôcť pestovateľom, ktorí si prebytky  zo záhrad mohli priamo na akcii predať, aj vystaviť ovocie a zeleninu  netradičných tvarov, ktoré vypestovali v záhradách. Ale aj tak sme mohli obdivovať velikánske dyne, nápadité výtvory rôznych  strašidielok, obdivovať netradičné tvary zeleniny a našiel sa aj jeden  predajca, ktorý ponúkal kvalitný slnečnicový med. Na konci akcie bola  vyhodnotená súťaž o „naj“ strašiakov a „naj“ netradičnú zeleninu.  Máme v pláne na budúci rok dať túto akciu do inej formy, aby si prišli  na svoje aj záujemcovia, ktorí prišli a chceli si zakúpiť jablká. Dáme  priestor aj predajcom orechov, zeleniny, ovocia i vlastných výrobkov,  ako napríklad džemu, štiav a podobne. Na záver ďakujeme všetkým  tým, ktorí si našli čas a zapojili sa.

MR

Na stiahnutie: fotogaléria z podujatia Strašiaci.

Čeho sa bojá?
V trecú októbrovú sobotu póbede bola u nás v Jaslovských Bohunicách veselá akcija. A to sútaž o najkrajšého dzinového strašáka. Táto sútaž bola spojená s výstavu netradičných plodov ze záhrad. Obyvatelé mohly donést aj prebytky ze svojej úrody na predaj. To šak bola býda, len jeden ščelár donésol svoj výrobek a to mad, sladučký jak mad. Šikovné gazdzinky dva dny pékly zákusky a slané pečivo. Pre našich naščevnýkov prychystaly čaj aj kávu. No sútažácí a obecenstvo sa nehrnulo do Spoločenskej mýsnosci. Čeho sa báli? Dzinových hláv, alebo inačích strašákov? Fotákov alebo nedajboch kamery? Aj ket strašáci cerily zuby, ináč boli neškodný. A kameraman, ten sa ukázal z novú frizúru, též nikemu neublížil. A šeckých nás strážil štvornohý kamarád. Z teho hava (tak ho drobci volali) maly najvačú radost dzecúrence. Nebáli sa ho, any on ich. Bolo veselo, bolo aj vyhodnocený, boli aj ceny. No len tá úbohá účast, tá mrzela nás šeckých, aj uvítací výbor. Čeho sa báli, že ich došlo tak málo? Nékerý sa stažujú že sa v obci nyšt nerobý. Jak sa spravý, účast sa dá zrátat na prstoch dvoch-troch rúk. Ale pozor! Jak na najblyšej starostlivo prychystanej akciji bude slabá náščeva, zavolám šeckých mojich známych z Trnavy (verte mám ich fúru) aby došly. Šak ony sú nebojácny, určite sa zúčasná. A potom, keho to bude hamba?

Bapka Blašková

Dátum vloženia: 21. 10. 2016 11:02