Obsah

Čo máme v hlavách?

Typ: ostatné | novinky
Na hlavách módne účesy, upravené nechty, oblečení podľa módnych trendov - ale niektorí asi v hlavách veľa nemajú. Inak by to, čo robíme pri triedení kuchynského odpadu na Sídlisku, nemohlo byť. I keď tu vo svojom okolí nepoznám nikoho, čo by nevedel čítať. Tak potom prečo?

V stredu 23.6. obec začala s vydávaním košov na zber kuchynského odpadu, ktorý už od 1.7.nesmieme hádzať do komunálneho odpadu. Dostali sme KOMPOSTOVATEĽNÉ VRECKÁ a k tomu aj letáčik s popisom, čo do kuchynského odpadu patrí. Pri podzemných kontajneroch  pribudli hnedé nádoby na odpad - aj na nich sú informácie, čo do nich patrí a čo nie.
LENŽE - to by sme neboli my. Ignoranti, ktorí si myslia, že keď zaplatia pár eur, tak môžu všetko a niekto to po nich  predsa vytriedi. No nevytriedi.

Dnes, 28.6., na Sídlisku len jeden hnedý kontajner obsahoval to, čo má. Bolo to na stojisku pri garážach. Inak všetky obsahovali plasty, papier. Kuchynský odpad bol zaviazaný v klasickej plastovej taške, alebo vrecku a tak hodený do kontajnera. Lenže tento klasický plast sa NEROZLOŽÍ, preto sme dostávali kompostovateľné sáčky. Zbytočne triedite kuchynský odpad, keď ho uložíte takto. Možno skončí na skládke komunálneho odpdu. Prečo? Skúste sa pozrieť do kontajnera, ako to vyzerá. Odpad sa rozkladá, hnije, tečie a obsahuje aj červy. Šli by ste ho vy, čo ho do kontajnerov dávate v plastových obaloch, triediť?

Ale vrchol bol v kontajneroch na stojisku bližšie pri škole. Tam v jednom kontajneri boli plastové fľaše, plastové poháre, alobalové tácky na grilovanie, plechovky od nápojov, papiere, to všetko pekne pomiešané s klobásami, chlebom a celé to vo veľkej nákupnej taške. A zvlášť ešte mäso a slanina (už sa pohybujúce) v igelitovej taške. V ďaľších nádobách boli tiež plasty, papiere, plechovky. 

Viete že na takéto správanie môžeme doplatiť finančne? Bude musieť obec zaplatiť zamestnanca, ktorý bude stáť pri košoch a každému kontrolovať odpady? A to len preto, lebo niekto sa nedokáže prispôsobiť nastaveným pravidlám. A keďže už klasicky nikto nič nevidel, tak len taká maličkosť - ak sa nejdeme správať ako normálni civilizovaní ľudia, tak doplatíme na to všetci. Aj tí, čo si dokážu okrem klebiet na facebooku prečítať aj letáčik, ako triediť kuchynský odpad.


Vytvorené: 28. 6. 2021
Posledná aktualizácia: 8. 7. 2021 08:21
Autor: BH