Fašang s labuťami

Typ: novinky
Labutie jazero v podaní FSSk Blavanka„Tuto nám nedali, tuto nám dajú,
tu koňa zabili, tu rebrá majú.“
Koňa sme nezabili (to skorej tri prasatá), ale fašang sme ukončili ako sa patrí. Obec pripravila na poslednú nedeľu pred popolcovou stredou Pochovávanie basy spojené s ochutnávkou zabíjačkových špecialít. Tím naslovovzatých odborníkov-mäsiarov s pomocníkmi už od piatka porcovali prasa, varili, piekli a kuchtili, aby na nedeľnú akciu boli výrobky pripravené.

Tento rok sa po prvý krát  toto všetko realizovalo vo vynovených priestoroch Kultúrneho domu v miestnej časti Paderovce a pre záujemcov z Bohuníc bola zabezpečená autobusová doprava. V popoludňajších hodinách mohli občania ochutnať , aj si kúpiť  kapustnicu, jaternice, krvavničky, kašu a tlačenku. Celú popoludnie vyhrávala dychová hudba Malokarpatská kapela. Nálada bola veselá a preniesla sa neskôr aj do sály, kde Folklórna spevácka skupina Blavanka, so svojím skutočne vynikajúcim programom, pochovala basu. V ich pestrej  ponuke sme videli módnu „prehládku“ aj s "porotú", „schódzu dóchotcóv“, malého Mirka, ale snáď najväčšími hviezdami boli mužské baletky v Labuťom jazere, ktoré si obecenstvo vypýtalo ešte raz na javisko. Členovia FSSk Blavanka za svoj vyšperkovaný program boli zaslúžene odmenení potleskom standing ovation. Tak s takou veľkou slávou sme basu pochovali, aby nasledujúcich 40 dní odpočívala. Na záver veľké poďakovanie patrí tímu kuchyne, majstrom, pomocníčkam, Blavanke a všetkým, ktorí ste prišli spoločne do Kultúrneho domu v Paderovciach stráviť príjemnú a veselú nedeľu.

Vytvorené: 5. 3. 2017
Posledná aktualizácia: 18. 3. 2017 22:34