FeHoVa Budapešť 2019

Rybári v zime toho veľa na robote nemajú. Ryby zimujú, niekedy aj vodné hladiny sa zmenia na klziská a zákon tiež pamätá na to, aby si príroda a jej obyvatelia oddýchli. Ale ako sa približuje jar, ožívajú aj rybári. Pripravujú sa na sezónu. A kde je možno nabrať viac inšpirácie ako na výstavách? A tak sa vybrali do Budapešti, ktorá je známa svojou výstavou rybárstva a poľovníctva.

Občianske združenie MEANDER v spolupráci s obcou Jaslovské Bohunice zorganizovalo 9. 2. autobusový zájazd na medzinárodnú poľovnícku a rybársku výstavu FeHoVa do Budapešti.

Zájazdu sa zúčastnilo 26 členov a rodinných príslušníkov rybárskej organizácie OZ MEANDER, poľovného združenia Blava a ďalších záujemcov  z radov občanov našej obce.

Zraz účastníkov bol pred budovou pošty ráno o siedmej. Po kontrole počtov sme nasadli do autobusu a vyrazili na cestu. Do Budapešti sme dorazili o desiatej. Na výstavisko sme museli  prejsť cez preplnenú Budapešť až na druhú stranu mesta, čo nám trvalo celú hodinu. Po zakúpení lístkov sme si dali rozchod do 16-tej hodiny. Samotná výstava bola rozdelená do niekoľkých pavilónov. Bol tam rybársky, poľovnícky a kynologický pavilón, v ktorých si každý účastník našiel to svoje. Samozrejme medzi pavilónmi sa nachádzali všadeprítomné stánky s občerstvením a suvenírmi.

Počas spiatočnej cesty všetci zúčastnení zhodnotili výstavu ako veľmi zaujímavú a vydarenú. Domov sme dorazili pred ôsmou hodinou večer.

Touto cestou chcem poďakovať  OcÚ Jaslovské Bohunice za pomoc pri zabezpečení dopravy na výstavu a všetkým účastníkom za bezproblémový priebeh celého zájazdu.

Petrov zdar

Mgr. Ľuboš Remenár