Obsah

Krížová cesta

Typ: ostatné
Krížová cesta - Jaslovské Bohunice.Veriaci sa opätovne stretli na Kvetnú nedeľu 9.4.2017 na symbolickej Krížovej ceste, ktorá viedla od kotola sv. Michala v Jaslovských Bohuniciach ku kostolu sv. Martina v Paderovcaich.

Krížová cesta je starobylá a stále používaná modlitba rímskokatolíckej cirkvi, v ktorej veriaci rozjímajú  o utrpení Ježiša Krista obvykle konkretizovanom v jednotlivých zastaveniach Jeho krížovej cesty z Pilátovho domu až na horu Golgota.
Modlí sa zvyčajne cez pôstne obdobie a viacerí svätí sa ju modlili veľmi často.

Pôvod krížovej cesty siaha k dávnym pútiam do Jeruzalema. V 15. a 16. storočí františkáni začali budovať zastavenia krížovej cesty aj v Európe.

V našej obci sa už po druhý krát na Kvetnú nedeľu konala púť Krížovej cesty, ktorá viedla od kostola sv. Michala po štrnástich zastaveniach po trase až do kostola sv. Martina. Svojim hudobným sprievodom prispel aj náš  Spevokol. Teší nás, že prichádza  stále viac ľudí, ktorí sa tak zúčastňujúna Kristovom utrpení.  Keď Ježiš, zbičovaný a mučený, nesúc ťažký kríž  prešiel až na miesto ukrižovania za nás, čo je oproti tomu malá cesta, ktorú sme prešli my? 

Na stiahnutie: fotogaléria z podujatia.


Vytvorené: 11. 4. 2017
Posledná aktualizácia: 6. 6. 2017 23:48
Autor: M.R.