Pre koho zbierame šatstvo

Typ: novinky
„Nešťastie ma naučilo poskytnúť pomoc nešťastným“, povedal Publius Vegilius Maro už v dobách neskorej antiky. Odpradávna potreboval človek pomoc od človeka. Je krásne, ak je takýchto ľudí stále na svete dosť. Aj v našej obci. Každý rok sa ako obec zapájame dvakrát ročne do charitatívnej zbierky  šatstva pre Sociálne družstvo Diakonie Broumov (ČR) a to jarnou a jesennou zbierkou.

Zbiera sa zimné i letné šatstvo dámske, pánske a detské, deky, paplóny, obuv, kabelky, školské potreby, domáce potreby a kuchynský riad, drobné elektrospotrebiče. Pre zozbierané veci si na Slovensko chodí  kamión z Diakonie a podľa štatistiky za rok 2016 sme ako obec odovzdali  charite až 3,2 tony textilu. Všetky tieto veci sa v sociálnom družstve ďalej triedia. Poskytnuté veci sa posielajú do štátov, ktoré takúto pomoc požiadajú. Podľa slov samotnej riaditeľky už posielali pomoc do zemí tretieho sveta - Afrika, ale aj do Maďarska,  na Slovensko, poskytujú pomoc aj zvieracím  útulkom, ľuďom v núdzi,  pri živelných katastrofách a podobne. Touto cestou úprimne ďakujeme všetkým darcom, ktorí sa zapojili a zapájajú do tejto zmysluplnej pomoci a darujú nepotrebné veci potrebným. Vďaka!

Vytvorené: 7. 3. 2017
Posledná aktualizácia: 8. 3. 2017 04:24