Skvelé oslavy MDD

Oslavy MDD V sobotu 3.6.2017 sa amfiteáter naplnil deťmi. Prišli osláviť Medzinárodný deň detí. O zábavu sa im postarala obec, počasie nám prialo a aj návštevnosť bola naozaj veľká.

A že tomu bolo naozaj tak, svedčil o tom plný amfiteáter a na parkovisku nám „ešpézetky“ ukazovali, že deti s rodičmi pricestovali zo širokého okolia. To nás – ako obec, organizátora – veľmi teší. Od 10. hodiny si deti mohli prejsť súťažné stanovištia, ktoré mali vo svojej réžii naši deviataci, o 11. hodine sa uskutočnila bublinová show, medzitým sa maľovalo na tvár, člnkovalo po rybníku, kto chcel mohol využiť trampolíny, autíčka, skákací hrad a bungee jumping.  Do osláv sa zapojili aj „naši“ a to Obvodné oddelenie Policajného zboru v Jaslovských Bohuniciach. Policajhti sa trpezlivo venovali zvedavým otázkam detí aj ich rodičov. Deti si mohli  chytiť policajné prilby, zbrane, vesty a tiež aj skutočnú nepriestrelnú vestu, ktorá bola mimochodom veľmi ťažká. Vodácko-turistický klub so svojou Maľovanou flotilou zabával deti a čo by to boli za vodáci, keby nebolo aj člnkovanie. Členovia OZ Meander sa starostlivo pripravili a s rôznymi návnadami  s deťmi lovili ryby, OZ Poľovné združenie Blava - u nich sa každý cítil ako pravý ochranca prírody a mohol si vyskúšať potreby a rôzne pomôcky,či krytie poľovníkov. Jazdecký klub Axa popoludní neúnavne vozil deti na krásnych jazdeckých koňoch. Samozrejme DHZ Jaslovské Bohunice, ktorí okrem pestrej prezentácie z pravých hasičských vecí, áut a štvorkolky, deti cvičili šikovnosť pri „streľbe“ vodou do domčeka. Nesmela chýbať klasická nefalšovaná hasičská pena, na ktorú čakali všetky deti a ktorá sa napenila až dvakrát. Rodičia sa už poučili :-) a čakali pri pene na svoje šantiace ratolesti, s rukami plnými náhradného oblečenia. Chceli sme, aby si deti priniesli svoje obľúbené domáce zvieratko a predstavili ho. Bola pripravená aj odmena pre malých chovateľov, ale asi všetky zvieratká oddychovali doma. Ani sa nečudujeme, nakoľko v tento deň nám počasie prialo. Na záver krásneho dňa  k oblohe vzlietli farebné balóniky a priestor sa dal opekačke a diskotéke. Veľké poďakovanie  odovzdávame všetkým spomínaným zložkám, deviatakom, technikom z OcÚ a samozrejme všetkým deťom, ktorým prajeme len šťastné dni.

Viac fotiek vo fotogalérii tu.

Vytvorené: 24. 6. 2017
Posledná aktualizácia: 22. 8. 2017 23:25