Stavanie mája

Stavanie májaJednou z ľudových tradícií, ktoré v obci dodržiavame je Stavanie mája, ktoré vždy pripadá na posledný aprílový deň. Ozdobený stromček vysoko nad našimi hlavami nám celý mesiac máj pripomína túto udalosť.

„Vstávaj dievča hore, staviame my mája, ak hore nevstaneš, mája nedostaneš....“ takto spievali malí škôlkári z veľkáckej triedy, recitovali a tancovali pod májom. Ten nám ako každý rok postavili naši chlapci z DHZ Jaslovské Bohunice, ktorí o mesiac  už ale  bez obecenstva ho aj dávajú dolu. Tento rok sme oprášili aj sprievod, ktorý šiel od fontány až na námestie sv. Michala. Zúčastnili sa v ňom po prvý krát aj dievčatá a chlapci z deviateho ročníka Základnej školy a naše občianske združenia vo svojich rovnošatách. Programovo po škôlkároch vystúpila so svojím pásmom ľudových piesní aj FSsk Blavanka. Potom sa dal priestor dobrému gulášu, ktorí navarili bratia Lackovičoví a ĽH Drahovčanka. Dobrá nálada s dobrým počasím sa niesla až do neskorých večerných hodín. Na záver ďakujeme technickému oddeleniu, hasičom, deviatakom, všetkým občianskym združeniam a nášmu Obvodnému oddeleniu Policajného zboru za výbornú spoluprácu.

MR

Viac fotiek z podujatia vo fotogalériách.

Vytvorené: 27. 5. 2017
Posledná aktualizácia: 17. 7. 2017 23:44