Obsah

Discgolfové ihrisko

Obec rozšírila možnosti športovania o discgolfové ihrisko ktoré od roku 2017 máme v našom parku pri amfiteátri. Ak si chcete ísť zahrať nepotrebujete sa nikde organizovať, ani byť členom niektorého zo športových klubov. Stačí len prísť do Amfiteátra a vypýtať si disky v Pizzérii u Sekerovcov a začať hrať.

Discgolfové ihrisko sa nachádza v Parku pri kaštieli v Jaslovských Bohuniciach a je bezplatne k dispozícií  širokej  verejnosti.

 

Čo je to Discgolf?

Discgolf sa hrá podobne ako tradičný golf. Len namiesto toho, aby hráč použil palicu a loptičku, pri discgolfe hráči používajú lietajúci disk. Cieľom je dokončenie každej "jamky" s najmenším počtom hodov. Pre každú jamku je určené miesto odhodu, z ktorého sa hádže disk na cieľ, ktorým je "jamka". Je to vyvýšený kovový kôš s visiacimi reťazami pre lepšie zachytenie disku. Ako hráč postupuje po dráhe, musí absolvovať každý ďalší hod z miesta, kde predchádzajúci disk pristál. Stromy, kríky a rôznorodý terén nachádzajúci sa v okolí letovej dráhy, poskytujú náročné prekážky pre hráčov discgolfu. A nakoniec tzv. "putt", ktorým sa rozumie dokončenie danej "jamky", končí pristátím disku v koši. Na rozdiel od klasického golfu, discgolf sa dá implementovať do ľubovoľného prostredia, čo robí túto hru ešte zaujímavejšou a zábavnejšou. Je navrhnutý tak, aby sa z neho mohli tešiť ľudia všetkých vekových kategórií, muži, ženy aj deti

Viac info na: http://discgolf.sk/

Detail ihriska Jaslovské Bohunice

  • počet jamiek: 9
  • miesto odhodu: prírodné
  • dĺžka ihriska: 620m (2034ft)
  • pár: 27
  • rok založenia: 2017

hra: bezplatná.Mapa discgolfového ihriska

Ako sa hrá discgolf ?