Obsah

Digitalizácia nie je o dobrovoľnosti

Typ: Smart City | ostatné
Odovzdávanie pamätného listu pre našu obecMinulý rok sme s našou webovou stránkou vyhrali súťaž Zlatý erb – ako najlepšia stránka obce. Ocenenie sme si boli prevziať začiatkom roka v Bratislave. V polovici marca sme sa dočkali ďalšieho prekvapenia. Ako výhercovia Zlatého erbu sme dostali pozvánku od Únie miest Slovenska na 21. ročník dvojdňovej konferencie ISSS (Internet ve státní správě a samosprávě), ktorá sa konala v Hradci Králové.

Súčasťou konferencie bol aj 15.ročník vyšehradskej konferencie V4DIS, ktorej súčasťou bolo vyhlásenie súťaže Zlatý erb a Biblioweb v Čechách. Od zástupcu Senátu Parlamentu ČR sme dostali ešte aj s ďalšími zástupcami zo Slovenska – Bratislavou, Kežmarkom, Prešovom, Starou Turou a Lučencom, Pamätný list. Viac info na http://www.isss.cz.
Účasť na konferencii bola zaujímavou skúsenosťou.

Myslím si, že obce väčšinou ani nesnívajú o podmienkach, ktoré majú mestá.  Na obciach je to väčšinou nejaký nadšenec, ktorého to baví a robí to vo voľnom čase, starosta, alebo pracovník, ktorý to robí ešte popri inej robote a je rád, keď na stránke naplní aspoň povinné veci. Dobrý web ale potrebuje oveľa viac, nemôže to stáť na jednom človeku. Okrem dizajnu je to nápad, pravidelné dopĺňanie, neustále oboznamovanie sa s novými trendami a ich aplikáciu do webu, spoluprácu všetkých pracovníkov obecného úradu pri poskytovaní údajov a v neposlednom rade záujem vedenia obce a poslancov o otvorené dáta. S
Dôležitosť digitalizácie naberá obrovské rozmery. Či chceme alebo nie, dotýka sa všetkých, ktorí v samospráve pracujeme. Nie je to o výbere, či chceme, alebo nie. Budeme sa musieť prispôsobiť, preto je dobre byť teraz v tomto smere aspoň informovaní.  
 
Viac foto na http://www.isss.cz/list/photo .


Vytvorené: 16. 4. 2018
Posledná aktualizácia: 26. 7. 2019 07:40
Autor: BH