Obsah

Obec Jaslovské Bohunice

Novinky

07.09.2018

Voda z polí zaplavila hornú časť Paderoviec

Som rada, že patríme k obciam, ktoré ešte majú hasičov

Také suché leto, aké sme prežívali tento rok, tu ešte nebolo. Teploty vystupovali niekoľko týždňov nad 30 °C. Všetko dozrievalo v priemere o dva týždne skôr, dokonca z polí mizla aj kukurica. Konečne bolo na september hlásené ochladenie. Od rána prvej septembrovej soboty padali prvé kvapky dlho očakávaného dažďa. Tešili sme sa z nich ale len chvíľu.

Detail

06.09.2018

Nechceli by ste mu poskytnúť domov? 1

Nechceli by ste mu poskytnúť domov?

V poslednom čase sa často stáva, že v okolí niekto vypustí psa a obec staraj sa. Teraz máme problém s krížencom rotvajlera. Potuloval sa po parku. Horko-ťažko ho zamestnanci dali do voliéry v bývalých kasárňach. A je problém. O psa je postarané, ale má aj svoje potreby. Útulky sú plné, nikto nemá o neho záujem.  

Detail

14.08.2018

Handry v kanalizácii sú pravidlom - august 2018

Starosti s kanalizáciou

Začiatkom augusta sme mali nahlásené problémy s odpadovou kanalizáciou na Šidúnkoch, Krátkej ulici a Panských dieloch. Na prečerpávacích staniciach boli zistené nefunkčné čerpadlá. Ozvali sa hlasy, aký je obecný úrad neschopný, keď nevie zabezpečiť bezporuchový chod. Aby sme to uviedli na správnu mieru vysvetlíme, ako vlastne kanalizácia funguje. V menovanej lokalite máme tlakovú kanalizáciu, kde sa odpadové vody odvádzajú do čističky odpadových vôd (ČOV) čerpacími stanicami, ktoré sú na ulici Lipová, Šidúnky a takýto typ je aj v Paderovciach. V zostávajúcich častiach obce máme klasickú, gravitačnú kanalizáciu.

Detail

30.07.2018

Zariadenie pre seniorov Bohunka informuje 1

Zariadenie pre seniorov Bohunka informuje

Od 1.8.2018 Zariadenie pre seniorov Bohunka rozširuje kapacitu zariadenia o 8 miest. Do 31.decembra 2018 ponúkame možnosť umiestnenia klientov, len ako samoplatcov na: - krátkodobé pobyty (počas Vašej dovolenky, kúpeľnej liečby), - celoročné pobyty.

Detail

15.06.2018

V presýpaní času 1

V presýpaní času

Vážení občania, v roku 2013 vydala obec Jaslovské Bohunice knihu V presýpaní času, autora Jána Čápku a kol., ktorá zachytáva jej históriu aj súčasnosť. Ak máte záujem, na obecnom úrade v pokladni si ju môžete kúpiť - občania s trvalým pobytom v obci za 1 € a cudzí 10 €.

Detail

Základné informácie 

Samosprávný kraj Trnavský
Okres Trnava
Región Trnava
Rozloha 20,08 km²
Prvá písomná zmienka 1113
Počet obyvateľov 2 292 (1. 1. 2018)
Počet narodených detí za rok 2017 24
Počet sobášov/rozvodov za rok 2017 6/6
Viac štatistických informácii o obci nájdete v aplikácii Moja obec v štatistikách