Menu
Obec Jaslovské Bohunice
Jaslovské Bohunice

Ako bojovať s hlupákmi a ignorantmi?

Ako bojovať s hlupákmi a ignorantmi? 1

To je otázka hodná milióna za odpoveď, ktorá by dokázala vyriešiť správanie niektorých obyvateľov Sídliska. Ako keby anonymita u niektorých zobrala zdravý rozum.
Chceme všetko obratom, zadarmo a podľa našich predstáv, ale my nedokážeme dodržiavať ani len tie najzákladnejšie princípy a pravidlá, ktoré sa od nás vyžadujú. Dlhodobo sa boríme s odpadmi. Niektorí ľudia jednoducho ignorujú separovanie. Lenže svojim správaním maria úsilie všetkých...

Podzemné kontajnery na Sídlisku sú toho dobrým príkladom. Len zopár fotiek v priebehu troch dní.

Kontajner na papier pred bytovými domami 382 a 383. 
18.8.. - niekto sa tam usilovne snažil napchať poskladaný klartón aj napriek tomu, že do týchto kontajnerov kartón nepatrí. Tento sa zbiera len na zbernom dvore. Je to totiž komodita, ktorá sa eviduje zvlášť od papiera.  Okrem toho kartón je nepodajný a zaberá zbytočne priestor v kontajneri. A  niekto sa pridal a zozadu k zbernému miestu položil igelitovú tašku. To akože niekto má prísť a vytriediť jej obsah? A kto?

18.8.2020

Ale malo to pokračovanie. 19.8. sa tam už pridali ďalší a pribudol ďalší kartón aj plasty. I keď meter od papiera je podzemný kontajner na zber plastov.

19.8.2020A aby toho nebolo dosť - a toto je perlička - niektorá "dáma" opakovane do papiera dáva krásne v igelitovej taške zabalené použité hygienické vložky. Milé ženy, dievčatá, panie a dámy - použité hygienické vložky nie sú papier, plast, sklo ani kuchynský odpad - patria do KOMUNÁLNEHO ODPADU. Zberná nádoba má tmavosivý poklop. Nie žltý, modrý, ani zelený - TMAVOSIVÝ.

PROSÍM ZAMYSLITE SA: AKÝ PRÍKLAD DÁVATE SVOJIM DEŤOM?  
20.8.2020

Viem, že niekto povie, že nemal kde papier dať - i keď v tomto prípade z toho čo je von, do kontajnera na papier nič nepatrilo a keby sme sa pozrela do vnútra, tak možno 1/3 tam tiež nepatrí. Vývoz kontajnera nám robí spoločnosť FCC, s ktorou máme zmluvu a táto sleduje naplnenosť kontajnerov. Okrem toho, na toto ich upozorňujeme aj my.

A ku kartónu. Sídlisko je plné aut. Možno by sa dali zrátať na prstoch dvoch rúk domácnosti, kde je len jedno auto. A nedokážeme si vyviezť kartón, alebo aj papier na zberný dvor? Papier a kartóny sa zbierajú každý štvrtok od 12. do 17. hodiny.

Okrem iného toto správanie má negatívny vplyv aj na to, že ak je vyzbieraná komodita priveľmi znečistená iným odpadom, ktorý tam nepatrí, tak sa nám kráti jej vyzbierané množstvo (za ktoré dostávame peniaze). Respektíve sa môže stať, že pri vysokom znečistení sa obsah vyvezie na skládku komunálneho odpadu, čo stojí obec peniaze.

Budeme spokojní, ak sa nám zvýšia poplatky za komunálny odpad? Asi nie. Tak sa konečne začnime správať ako normálni civilizovaní ľudia.

Ak neviete čo ke patrí, pozrite sa na https://triedime.jaslovske-bohunice.sk/


 

 

Dátum vloženia: 20. 8. 2020 11:19
Dátum poslednej aktualizácie: 6. 8. 2021 7:20
Autor: BH

Obec

SMS oznamy

Všetky SMS oznamy

Hlásenia obecného rozhlasu

Infoservis

Vývoz odpadu

Harmonogram

Aktuálne počasie

dnes, štvrtok 30. 5. 2024
slabý dážď 25 °C 13 °C
piatok 31. 5. mierny dážď 20/13 °C
sobota 1. 6. mierny dážď 19/12 °C
nedeľa 2. 6. slabý dážď 20/13 °C

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30
1
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
1
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1
1
2

Projekty podporované EÚ a z iných zdrojov

  • Jaslovské Bohunice rekonstrukce VO
  • Elektronické služby centrálnej ohlasovne
  • Revitalizácia Námestia sv. Michala Jaslovské Bohunice I. etapa
  • Fond na podporu umenia
  • Integrovaný regionálny operačný program
  • Podpora triedeného zberu

Inštitúcie, projekty, aktivity obce a jej občanov

SMS-info

Ostaňte s nami v kontakte

Bezplatné zasielanie sms a emailov.