Menu
Obec Jaslovské Bohunice
Jaslovské Bohunice

Novinky zo života v obci

Zobrazeno 1-30 z 153
Foto: VT

Pribudli koše

Dátum: 8. 11. 2021

Opäť sme zainvestovali do poriadku v obci. Možno ste si už všimli zelené koše. Majú slúžiť hlavne pre psíčkarov, aby po svojich štvornohých spoločníkoch upratali. Veríme, že sa konečne dopracujeme k tomu, aby bol v obci poriadok. 
Vždy ma fascinuje, keď počujem ľudí, ktorí sa vrátia najmä...

Ďakujeme za vašu prácu.  1

Ďakujeme za vašu prácu

Dátum: 23. 10. 2021

V nedeľu 10.10. 2021 starostka obce Božena Krajčovičová pozvala do Domu kultúry v Paderovciach členov DHZO Jaslovské Bohunice, zástupcov Krajského riaditeľstva HaZZ Trnava, DHZ Špačince, DHZ Dolné Dubové, DHZ Veľké Kostoľany, DHZ Leopoldov. Bola im udelená cena starostu obce.

Ilustračné foto: pixabay.com

Oznam k športovým halám

Dátum: 6. 10. 2021

Od 6. 10. 2021 sú otvorené kurty v nafukovacej hale aj hala v športovom areáli ŠK Blava 1928.
Na základe platných protipandemických opatrení určených Covid automatom sa okres Trnava nachádza v týždni od 4.10. do 10.10. 2021 v oranžovej farbe Covid automatu, čo je stupeň „OSTRAŽITOSŤ“.
V zmysle...

Ďakujeme! 1

Ďakujeme!

Dátum: 29. 9. 2021

Život sa s nami vie poriadne zahrať. Neuvedomujeme si to, pokiaľ to nezažijeme. Vtedy poznáme a oceníme súdržnosť a ochotu pomôcť. To, čo sa stalo rodine Bubánových, sa môže stať komukoľvek z nás. Veľa ľudí im ale v ťažkých chvíľach pomohlo, za čo im patrí toto poďakovanie...

Vydarené podujatie si pochvaľovali malí aj veľkí 1

Vydarené podujatie si pochvaľovali malí aj veľkí

Dátum: 24. 9. 2021

Počasie posledných augustových dní ako keby nám chcelo uľahčiť fakt, že prázdniny sa stávajú minulosťou. Aj preto sme rozlúčku s nimi museli preložiť z pôvodne plánovaného termínu, ktorým bol 31. august, na sobotu 3.9. Ale oplatilo sa...

Robili sme analýzu odpadov  1

Robili sme analýzu odpadov

Dátum: 3. 9. 2021

Na podnet našej zberovej spoločnosti KOSIT, ktorá nás upozornila, že naša obec má veľmi nízku vytriedenosť odpadov spomedzi iných obcí, sme požiadali o analýzu odpadov. Analýza bola vykonaná 3.9. na zbernom dvore za účasti zástupcov obce a spoločností ENVI-PAK a KOSIT. Analyzovali sme...

#

Výročná členská schôdza Jednoty dôchodcov

Dátum: 3. 9. 2021

Konala sa 11.8. v amfiteátri.

Denný letný tábor 2021

V tábore sme si leto užili

Dátum: 3. 9. 2021

Až do poslednej chvíle sme čakali, či nám rýchlo sa meniace podmienky dovolia zorganizovať Denný letný tábor. Skoro každý týždeň prišli iné pokyny. Ale podarilo sa a tábor sme zorganizovali. Počas 4 prázdninových týždňov sme pripravili program pre deti vo veku od 6 do 12 rokov.

#

Ihrisko je hotové

Dátum: 2. 9. 2021

Ihrisko, ktoré sa začalo realizovať už na konci prázdnin, nadobudlo konečne finálnu podobu. Snažili sme sa ho dokončiť aspoň ešte pred rozlúčkou s prázdninami, čo sa nám, chvalabohu, za pomoci hasičov a ostatných nadšencov podarilo.
Ihrisko je určené pre všetkých bez rozdielu na vlastnú zodpovednos

Nečakali a priložili ruku k dielu

Budeme mať nové športovisko

Dátum: 11. 7. 2021

Pri mlyne v časti Jaslovce sa nachádza oplotený starý kurt. Škoda nechať takýto priestor nevyužitý. Vhodných plôch na voľné športovanie a pohyb nie je veľa, ak vôbec nejaké sú.

#

Deň učiteľov zostal "pred dverami"

Dátum: 5. 4. 2021

Doba nám nepraje. Nikomu. Stretnutia sú zakázané. Ako teda prejaviť poďakovanie niekomu, koho si vážime? Keď sa blížil Deň učiteľov, snažili sme sa prísť na riešenie situácie. Prišla s ním starostka.

Kde sa vzali, tu sa vzali... 1

Kde sa vzali, tu sa vzali...

Dátum: 1. 12. 2020

... na námestí zrazu stáli! Dvaja Luskáčikovia ako z rozprávky. Strážia vianočný stromček, ktorý už večer žiari do tmy stovkami svetielok. Vezmite svoje deti a choďte sa spolu k nim pozrieť. Ak sa pri nich deti aj odfotia, budete mať peknú spomienku.

Zmena otváracích hodín v posilňovni

Dátum: 11. 9. 2020

Od 14.9.2020 až do odvolania dochádza k zmene otváracích hodín v posilňovni.
Každý deň od 10. do 11. hod. sa bude vykonávať dezinfekcia priestorov a cvičebného náradia a pomôcok.
Pri vstupe bude návštevníkom meraná teplota a bude sa robiť ich zoznam (men, adresa, tel. číslo) - pre prípad dohľadania kontaktov, ak by niekto z návštevníkov, resp. zamestnancov bol neskôr pozitívne testovaný na COVID 19.
Môže byť tiež upravená kapacita posilňovne z dôvodu zabezpečenia primeraných odstupov.
Ak máte teplotu nad 37,5 C, kýchate, kašlete, alebo máte iné respiračné ťažkosti, nevstupujte do priestorov posilňovne. Ďakujeme.

Netradičné oslavy MDD 1

Netradičné oslavy MDD

Dátum: 5. 6. 2020

Oslavy dňa detí sme tento rok poňali trochu inak ako bežne, nakoľko hrozba Covid-19 nám zväzovala ruky. Nemohli sme robiť hromadnú akciu. Ale dobrá myšlienka, ako zachrániť situáciu a deťom aspoň trošku pripomenúť, že majú svoj sviatok, sa viac ako vydarila. Spokojné boli deti aj rodičia a vymaľovaná ulička pri škole sa páči všetkým. A ako vlastne vyzeralo tie naše oslavy? Prečítajte si článok a pozrite fotky v galérii a môžete si pozrieť aj vide z akcie.

Kam s tým? 1

Kam s tým?

Dátum: 28. 5. 2020

Kam s tým? je názov projektu, ktorý sme rozbehli v tomto školskom roku v našej Základnej škole Jaslovské Bohunice a ktorého cieľom je naučiť deti správne triediť odpad. Finančne projekt podporila Nadácia Veolia, z ktorej sme mali možnosť čerpať prostriedky z grantu a tie sme využili na zakúpenie krásnych smetných nádob do priestorov školy. Aby sme túto veľmi dôležitú tému dostali medzi deti – našu budúcnosť – čaká nás ešte oveľa viac práce ako len postaviť pekné farebné smetné koše, no mám ohromnú radosť, že sme už začali.

Veľkonočná súťaž

Dátum: 5. 5. 2020

Obec vypísala počas veľkonočných sviatkov súťaž pre chlapcov a dievčatá v tématike týkajúcej sa práve týchto sviatkov. Keďže sme všetci boli doma, tak tradície sa presunuli práve do virtuálneho priestoru. A toto bol priestor, do ktorého sa presunula súťaž.
Chlapci a dievčatá mali natočiť video alebo kresliť.
Z každej kategórie boli vybrané tri najkrajšie výtvory a odmenené finančnou odmenou.

#

Berme si príklad z drobností

Dátum: 5. 4. 2020

Pandémia koronavírusu zastavila náš bežný život a všetko to, čo sme považovali za samozrejmé a niekedy aj otravné, by sme radi vrátili späť. O tomto čase obec organizovala brigádu na skrášlenie a upratanie obce. Tento rok to ale nebude. Preto stojí za povšimnutie a aj poďakovanie aktivita niektorých jednotlivcov.

naucna tabula

Náučný chodník chotárom obce

Dátum: 28. 3. 2020

V našej obci bol vybudovaný náučný chodník v rámci projektu „Sieť náučných chodníkov ZOMOT“ realizovaného Združením obcí mestskej oblasti Trnava (ZOMOT). Chodník má 5 zastávok.

Volejbalový turnaj

Ľadové hrozno ukázalo svoje kvaity

Dátum: 19. 1. 2020

Tri dni pred silvestrovskými oslavami a pár dní po vianočných sviatkoch a papkania sa aj tento rok stretlo 7 družstiev volejbalu chtivých hráčov, aby si v priateľskom duchu zmerali svoje sily. Prišli hráči z našej obce i z okolia. Jednotlivé sety boli napínavé a oku lahodiace. Určite najnapínavejším bol finálový zápas o putovný pohár.

Po ročnej vynútenej prestávke sme usporiadali preteky 1

Po ročnej vynútenej prestávke sa konali rybárske preteky

Dátum: 9. 6. 2019

Občianske združenie MEANDER zorganizovalo v stredu 8.mája na rybníku pri amfiteátri už XI. ročník rybárskych pretekov detí a dospelých „O pohár starostky obce Jaslovské Bohunice“. Po ročnej prestávke, ktorú spôsobila rekonštrukcia rybníka sme sa už nemohli dočkať tradičných rybárskych pretekov. Všetko sme pripravili tak, aby boli preteky úspešné. Počas Dňa Zeme sme vyčistili okolie rybníka, na jar sme zarybnili násadou kapra K2 a K3. Napokon bolo všetko pripravené tak, aby boli preteky úspešné.

Neberte nám prírodu  1

Neberte nám prírodu

Dátum: 7. 4. 2019

Kto môže najviac pomôcť prírode ak nie človek?  Alebo vlastne už ani ten nie, pretože sa z nás vytráca vzťah k prírode. Dnes už deti nepočujú zurčiaci potok, či vtáči spev. Ten už prehlušujú decibely v slúchadlách a ani nevidia letiacu vážku, alebo motýľa modráčika.  Nevidíme, nepočujeme, kritizujeme, ale reči prírodu nezachránia. Hovorí sa, že príroda sa vysporiada so všetkým sama, ale bez človeka je bezmocná. Päťdesiat rokov nezáujmu pána tvorstva zanechalo hlboké stopy. Kedysi pozemky okolo poľných ciest, či potokov boli vo vlastníctve súkromníkov. A keď prišla jar, tak každý si ten svoj pozemok upratal, obrezal suché konáre, zasadil stromčeky.

#

FeHoVa Budapešť 2019

Dátum: 28. 3. 2019

Rybári v zime toho veľa na robote nemajú. Ryby zimujú, niekedy aj vodné hladiny sa zmenia na klziská a zákon tiež pamätá na to, aby si príroda a jej obyvatelia oddýchli. Ale ako sa približuje jar, ožívajú aj rybári. Pripravujú sa na sezónu. A kde je možno nabrať viac inšpirácie ako na výstavách? A tak sa vybrali do Budapešti, ktorá je známa svojou výstavou rybárstva a poľovníctva.

Milan Smutný - Foto: S.K.

Tvrdý tréning prináša BAST klubu úspechy

Dátum: 27. 3. 2019

Športovci združení v B.A.S.T. klube ŠK Blava 1928 dlhodobo dosahujú dobré výsledky, O tom svedčí fakt, že na vrcholových podujatiach siahajú na medailové umiestnenia. Nebolo tomu inak ani na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tlaku na lavičke a v mŕtvom ťahu, ktoré sa konali uplynulí víkend v Liptovskom Hrádku. (Na foto je Milan Smutný, autor: S.K.).

#

Stolný tenis u nás zažíva skvelé časy

Dátum: 25. 3. 2019

Naše A mužstvo hrá druhú ligu, rozrástli sme sa o nové nádeje medzi deťmi a žiaci ZŠ sa tento školský rok znovu prebojovali medzi 8 najlepších škôl v stolnom tenise na Slovensku. Čo je veľký úspech a do budúcnosti nám to dáva nádej, že kvalita A mužstva zostane zachovaná a bude stáť na hráčoch, ktorých sme si sami pripravili.

Brigáda na rybníku

Keď chceme chytať, musíme sa starať

Dátum: 18. 12. 2018

Rybári z OZ Meander, ktorí majú v prenájme našu jedinú väčšiu vodnú plochu - rybník, sa musia obracať. Ak chcú totiž niečo aj uloviť, tak ryby musia nielen prikrmovať, ale aj nakúpiť vodu zarybniť. Nestarajú sa len o vodu, ale aj o jej okolie a pravidelne robia brigády. Prečítajte si o jesennej brigáde aj o zarybňovaní, ktoré robili v novembri.

Neodovzdávajte peniaze osobám, ktoré nepoznáte

Dátum: 8. 10. 2018

Obvodné oddelenie Policajného zboru Jaslovské Bohunice nás požiadalo, aby sme informovali našich seniorov o opätovne sa rozširujúcej trestnej činnosti - najmä podvodoch, páchaných práve na nich.

O volejbalový turnaj bol záujem 1

O volejbalový turnaj bol záujem

Dátum: 8. 2. 2018

V poslednú decembrovú sobotu sme na podnet Andreja Bartošoviča usporiadali 1. ročník volejbalového turnaja v telocvični ZŠ. Účasť aj úroveň bola prekvapivo vysoká. Družstvá boli zmiešané, hrali naši aj bývalí žiaci, mladí ľudia z okolia J. Bohuníc a zahanbiť sa nedali ani dospelí účastníci. Turnaj trval od 9. - 16. hodiny. 1. 2 víťazné tímy si odniesli diplomy, 1. miesto diplom a víťazný pohár.

Discgolf

Poďte si zahrať discgolf do parku

Dátum: 6. 1. 2018

Obec rozšírila možnosti športovania o discgolfové ihrisko ktoré od roku 2017 máme v našom parku pri amfiteátri. Ak si chcete ísť zahrať nepotrebujete sa nikde organizovať, ani byť členom niektorého zo športových klubov. Stačí len prísť do Amfiteátra a vypýtať si disky v Pizzérii u Sekerovcov a začať hrať.

Horný rad zľava: Miroslav Horváth, starostka Božena Krajčovičová, Mgr. Zuzana Bachratá, Ing. Zuzana Sýkorová, Ing. Marek Heteš. Spodný rad zľava: Karol Matovič, Anton Krajčovič, Pavol Nigrovič, Iveta Nigrovičová.

Stretnutie s darcami krvi

Dátum: 1. 1. 2018

Stalo sa už peknou tradíciou, že obec nezabúda na tých svojich občanov, ktorí nezištne darujú svoju krv, aby zachránili neznámych ľudí. Sú to anonymní hrdinovia, ktorých vám aspoň touto formou predstavujeme a zo strany obce je to symbolické poďakovanie za ich obrovské skutky.

Výlov rybníka

Výlov rybníka si vyžiadal jeho technický stav

Dátum: 26. 11. 2017

Jazero v parku bolo vybudované ako nádrž na závlahový vodovod a v prenájme od obce ho má Rybárske združenie OZ MEANDER. Po 15 ročnej prevádzke sa ukázalo, že je vážne narušená hrádza na ľavobrežnej strane od potoka Blava a dno jazera je zanesené cca 40 až 50 cm vrstvou sedimentov. Hlavným dôvodom rozrušenia hrádze boli náletové dreviny, hlavne jelše, ktoré svojimi koreňmi prevŕtali hrádzu a svoje urobila aj prirodzená erózia. Z týchto dôvodov bolo potrebné jazero vypustiť, aby sa mohli zrealizovať rekonštrukčné práce na hrádzi a vyčistenie rybníka od sedimentov.

Zobrazeno 1-30 z 153

Život v obci

SMS oznamy

Všetky SMS oznamy

Hlásenia obecného rozhlasu

Infoservis

Vývoz odpadu

Harmonogram

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 17. 1. 2022
mierny dážď 5 °C 1 °C
utorok 18. 1. jasná obloha 4/0 °C
streda 19. 1. jasná obloha 3/-2 °C
štvrtok 20. 1. rain and snow 4/-2 °C

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Projekty podporované EÚ a z iných zdrojov

  • Jaslovské Bohunice rekonstrukce VO
  • Elektronické služby centrálnej ohlasovne
  • Revitalizácia Námestia sv. Michala Jaslovské Bohunice I. etapa
  • Fond na podporu umenia
  • Integrovaný regionálny operačný program
  • Podpora triedeného zberu

Inštitúcie, projekty, aktivity obce a jej občanov

SMS-info

Ostaňte s nami v kontakte

Bezplatné zasielanie sms a emailov.