Menu
Obec Jaslovské Bohunice
Jaslovské Bohunice

Novinky zo života v obci

Zobrazené 1-30 z 186
#

Užili sme si každý jeden deň

Dátum: 23. 8. 2023

Počas letných mesiacov sa konal v Jaslovských Bohuniciach denný letný tábor pre deti pod vedením pedagógov Mgr. Veroniky Kratochvílovej, Mgr. Márie Janotkovej a animátorov - súrodencov Veroniky a Rastislava Bielikových. Ako každý rok čakal deti nabitý program...

#

Prevažujú rozhodnutia o neprijatí dieťaťa

Dátum: 28. 6. 2023

Obec sa neustále rozširuje, pribúda nová rodinná výstavba a vzniká tlak na kapacity v predškolských a školských zariadeniach, ktoré sú už nepostačujúce. V tomto týždni dostávajú rodičia novoprihlásených detí rozhodnutia o prijatí, alebo neprijatí detí do materskej školy...

Oceňovanie darcov krvi

Z darovania majú vždy dobrý pocit

Dátum: 23. 1. 2023

Sobášna sieň obecného úradu sa 14.12.2022 stala miestom, kde si obec uctila vzácnych ľudí. Odmenili sme 22 darcov krvi. Jedna žena a dvadsaťjeden mužov v rokoch 2020 - 2022 dostali niektoré z ocenení, ktore udeľuje Slovenský červený kríž za bezpríspevkové darovanie krvi. Pozvanie prijali devätnásti.

Ilustračné foto: pixabay

Oznámenie k cene tepla

Dátum: 12. 12. 2022

Slovenské elektrárne - energetické služby s.r.o. nám zaslali oznámenie o zmene ceny tepla pre naše odberné miesto. S účinnosťou od 1.1.2023 sa mení cena tepla nasledovne:

#

Bapka Blašková vydala už 6 knižiek. Krst poslednej bol 5.10.

Dátum: 13. 10. 2022

Uplynulo už viac ako 17 rokov,  keď sa do našej obce prisťahovala rodina Blaškových. Prežívali tu svoje radosti, starosti aj smútok. V dome, ktorý pred každými sviatkami je vyčačkaný zostala bývať sama pani Blašková alias Bapka Blašková. Poznáme ju ako prispievateľku do Trnavska...

#

Aj takto sa nám stále pripomína

Dátum: 22. 9. 2022

Pravdepodobne nevybuchnutú muníciu z druhej svetovej vojny našiel 22.9.2022 pri kopaní jeden z majiteľov pozemku pri Blave (Záhradná ulica). Aj po skoro 80-tich rokoch sa nám stále takýmito neželanými pozostatkami pripomína vojna.

#

Prostredie mlyna začína nodobúdať novú podobu

Dátum: 13. 9. 2022

Prostredie mlyna, najmä čo sa týka pravej časti od vstupnejbrány, bolo dlhšiu dobu zanedbané. Po odvezení zeminy a úprave terénu - na čom sa podieľali aj občania počas brigády ku Dňu Zeme, obec v prácach pokračovala.

#

Zbierali sme vypísané perá

Dátum: 7. 9. 2022

V každej domácnosti, aj v robote v zásuvkách, sa nájdu perá, ktoré nepíšu. Len ich prekladáme, že veď si kúpim náplň... Len akosi nikdy npríde od slov k činu. Preto sme sa rozhodli, že ich vyzbierame. Dokiaľ si prečítate článok, tipnite si, koľko by ich mohlo byť...

Denný letný tábor

Spokojné deti aj rodičia

Dátum: 19. 8. 2022

Prázdniny sú ideálnym časom na denný letný tábor. Tak tomu bolo aj po tento rok 2022, v obci Jaslovské Bohunice. Tohtoročný denný letný tábor sa konal v čase od 18. 7. – 12. 8. 2022. Zúčastnilo sa ho až 28 detí...

Uvítanie do života 2022 - spoločné foto

Vitajte medzi nami

Dátum: 20. 6. 2022

V roku 2021 sa narodilo v našej obci 33 detí. Dievčatá mali prevahu, bolo ich až 21. Obec pre novonarodených občanov pripravila 19.6.2022 v Kultúrnom dome Paderovce uvítanie do života. Našu pozvánku na túto milú udalosť prijalo 24 rodičov.

#

Čo sme to za ľudia

Dátum: 27. 5. 2022

Denno-denne počúvam z každej strany hrozivé správy o zdražovaní pekárenských výrobkov. Denno-denne je témou rozhovorov ľudí, keď sa stretnú na ulici, zdražovanie potravín a svorné nadávanie na všetko a na všetkých... To už je taký náš národný folklór.
A potom uprostred Sídliska...

#

Deň narcisov

Dátum: 28. 4. 2022

Konečne korona dovolila robiť aj také podujatia, ako je Deň narcisov. Dnes prišli k nám traja žiaci zo základnej školy s pani učiteľkou Helenou Danišovou. Robili zbierku na dobrú vec - liečba rakoviny je celosvetový problém...

Ilustračné foto: pixabay.com

Rezervácia tenisových kurtov už len elektronicky

Dátum: 21. 4. 2022

Na objednávanie tenisových kurtov je spustený od 1.5. elektronický rezervačný systém, cez ktorý si už zadávajte svoje požiadavky. Pokiaľ by ste z nejakého dôvodu nemohli svoj termín využiť, nezabudnite sa zo systému odhlásiť.

Fašiangový vláčik

Fašiang u nás predsa bol

Dátum: 5. 3. 2022

Obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy nazývame fašiangy. Počas nich odjakživa prevládala bujará zábava, organizovali sa svadby a zabíjačky. Inak to nebývalo ani u nás. Vďaka našej Blavanke bolo počas fašiangu vždy veselo...

Ilustračné foto: pixabay.com

Pozor na podvodníkov

Dátum: 22. 2. 2022

Na základe neustáleho zaznamenávania trestnej činnosti páchanej na osobách vyššieho veku (senioroch), polícia upozorňuje občanov, najmä seniorov, aby neodovzdávali peniaze osobám, ktoré nepoznajú, nakoľko môže ísť o podvodníkov a zlodejov.

Foto: VT

Pribudli koše

Dátum: 8. 11. 2021

Opäť sme zainvestovali do poriadku v obci. Možno ste si už všimli zelené koše. Majú slúžiť hlavne pre psíčkarov, aby po svojich štvornohých spoločníkoch upratali. Veríme, že sa konečne dopracujeme k tomu, aby bol v obci poriadok. 
Vždy ma fascinuje, keď počujem ľudí, ktorí sa vrátia najmä...

Ďakujeme za vašu prácu.  1

Ďakujeme za vašu prácu

Dátum: 23. 10. 2021

V nedeľu 10.10. 2021 starostka obce Božena Krajčovičová pozvala do Domu kultúry v Paderovciach členov DHZO Jaslovské Bohunice, zástupcov Krajského riaditeľstva HaZZ Trnava, DHZ Špačince, DHZ Dolné Dubové, DHZ Veľké Kostoľany, DHZ Leopoldov. Bola im udelená cena starostu obce.

Ilustračné foto: pixabay.com

Oznam k športovým halám

Dátum: 6. 10. 2021

Od 6. 10. 2021 sú otvorené kurty v nafukovacej hale aj hala v športovom areáli ŠK Blava 1928.
Na základe platných protipandemických opatrení určených Covid automatom sa okres Trnava nachádza v týždni od 4.10. do 10.10. 2021 v oranžovej farbe Covid automatu, čo je stupeň „OSTRAŽITOSŤ“.
V zmysle...

Ďakujeme! 1

Ďakujeme!

Dátum: 29. 9. 2021

Život sa s nami vie poriadne zahrať. Neuvedomujeme si to, pokiaľ to nezažijeme. Vtedy poznáme a oceníme súdržnosť a ochotu pomôcť. To, čo sa stalo rodine Bubánových, sa môže stať komukoľvek z nás. Veľa ľudí im ale v ťažkých chvíľach pomohlo, za čo im patrí toto poďakovanie...

Vydarené podujatie si pochvaľovali malí aj veľkí 1

Vydarené podujatie si pochvaľovali malí aj veľkí

Dátum: 24. 9. 2021

Počasie posledných augustových dní ako keby nám chcelo uľahčiť fakt, že prázdniny sa stávajú minulosťou. Aj preto sme rozlúčku s nimi museli preložiť z pôvodne plánovaného termínu, ktorým bol 31. august, na sobotu 3.9. Ale oplatilo sa...

Robili sme analýzu odpadov  1

Robili sme analýzu odpadov

Dátum: 3. 9. 2021

Na podnet našej zberovej spoločnosti KOSIT, ktorá nás upozornila, že naša obec má veľmi nízku vytriedenosť odpadov spomedzi iných obcí, sme požiadali o analýzu odpadov. Analýza bola vykonaná 3.9. na zbernom dvore za účasti zástupcov obce a spoločností ENVI-PAK a KOSIT. Analyzovali sme...

#

Výročná členská schôdza Jednoty dôchodcov

Dátum: 3. 9. 2021

Konala sa 11.8. v amfiteátri.

Denný letný tábor 2021

V tábore sme si leto užili

Dátum: 3. 9. 2021

Až do poslednej chvíle sme čakali, či nám rýchlo sa meniace podmienky dovolia zorganizovať Denný letný tábor. Skoro každý týždeň prišli iné pokyny. Ale podarilo sa a tábor sme zorganizovali. Počas 4 prázdninových týždňov sme pripravili program pre deti vo veku od 6 do 12 rokov.

#

Ihrisko je hotové

Dátum: 2. 9. 2021

Ihrisko, ktoré sa začalo realizovať už na konci prázdnin, nadobudlo konečne finálnu podobu. Snažili sme sa ho dokončiť aspoň ešte pred rozlúčkou s prázdninami, čo sa nám, chvalabohu, za pomoci hasičov a ostatných nadšencov podarilo.
Ihrisko je určené pre všetkých bez rozdielu na vlastnú zodpovednos

Nečakali a priložili ruku k dielu

Budeme mať nové športovisko

Dátum: 11. 7. 2021

Pri mlyne v časti Jaslovce sa nachádza oplotený starý kurt. Škoda nechať takýto priestor nevyužitý. Vhodných plôch na voľné športovanie a pohyb nie je veľa, ak vôbec nejaké sú.

#

Deň učiteľov zostal "pred dverami"

Dátum: 5. 4. 2021

Doba nám nepraje. Nikomu. Stretnutia sú zakázané. Ako teda prejaviť poďakovanie niekomu, koho si vážime? Keď sa blížil Deň učiteľov, snažili sme sa prísť na riešenie situácie. Prišla s ním starostka.

Kde sa vzali, tu sa vzali... 1

Kde sa vzali, tu sa vzali...

Dátum: 1. 12. 2020

... na námestí zrazu stáli! Dvaja Luskáčikovia ako z rozprávky. Strážia vianočný stromček, ktorý už večer žiari do tmy stovkami svetielok. Vezmite svoje deti a choďte sa spolu k nim pozrieť. Ak sa pri nich deti aj odfotia, budete mať peknú spomienku.

Netradičné oslavy MDD 1

Netradičné oslavy MDD

Dátum: 5. 6. 2020

Oslavy dňa detí sme tento rok poňali trochu inak ako bežne, nakoľko hrozba Covid-19 nám zväzovala ruky. Nemohli sme robiť hromadnú akciu. Ale dobrá myšlienka, ako zachrániť situáciu a deťom aspoň trošku pripomenúť, že majú svoj sviatok, sa viac ako vydarila. Spokojné boli deti aj rodičia a vymaľovaná ulička pri škole sa páči všetkým. A ako vlastne vyzeralo tie naše oslavy? Prečítajte si článok a pozrite fotky v galérii a môžete si pozrieť aj vide z akcie.

Kam s tým? 1

Kam s tým?

Dátum: 28. 5. 2020

Kam s tým? je názov projektu, ktorý sme rozbehli v tomto školskom roku v našej Základnej škole Jaslovské Bohunice a ktorého cieľom je naučiť deti správne triediť odpad. Finančne projekt podporila Nadácia Veolia, z ktorej sme mali možnosť čerpať prostriedky z grantu a tie sme využili na zakúpenie krásnych smetných nádob do priestorov školy. Aby sme túto veľmi dôležitú tému dostali medzi deti – našu budúcnosť – čaká nás ešte oveľa viac práce ako len postaviť pekné farebné smetné koše, no mám ohromnú radosť, že sme už začali.

#

Berme si príklad z drobností

Dátum: 5. 4. 2020

Pandémia koronavírusu zastavila náš bežný život a všetko to, čo sme považovali za samozrejmé a niekedy aj otravné, by sme radi vrátili späť. O tomto čase obec organizovala brigádu na skrášlenie a upratanie obce. Tento rok to ale nebude. Preto stojí za povšimnutie a aj poďakovanie aktivita niektorých jednotlivcov.

Zobrazené 1-30 z 186

Život v obci

SMS oznamy

Všetky SMS oznamy

Hlásenia obecného rozhlasu

Infoservis

Vývoz odpadu

Harmonogram

Aktuálne počasie

dnes, utorok 3. 10. 2023
slabý dážď 26 °C 13 °C
streda 4. 10. slabý dážď 20/13 °C
štvrtok 5. 10. oblačno 21/11 °C
piatok 6. 10. jasná obloha 20/12 °C

Projekty podporované EÚ a z iných zdrojov

  • Jaslovské Bohunice rekonstrukce VO
  • Elektronické služby centrálnej ohlasovne
  • Revitalizácia Námestia sv. Michala Jaslovské Bohunice I. etapa
  • Fond na podporu umenia
  • Integrovaný regionálny operačný program
  • Podpora triedeného zberu

Inštitúcie, projekty, aktivity obce a jej občanov

SMS-info

Ostaňte s nami v kontakte

Bezplatné zasielanie sms a emailov.