Z darovania majú vždy dobrý pocit

Oceňovanie darcov krvi

Sobášna sieň obecného úradu sa 14.12.2022 stala miestom, kde si obec uctila vzácnych ľudí. Odmenili sme 22 darcov krvi. Jedna žena a dvadsaťjeden mužov v rokoch 2020 - 2022 dostali niektoré z ocenení, ktore udeľuje Slovenský červený kríž za bezpríspevkové darovanie krvi. Pozvanie prijali devätnásti.

Cenu obce Jaslovské Bohunice dostali za získanie medaily prof. MUDr. Jána Kňazovického za 100-násobné bezpríspevkové darcovstvo krvi  Stanislav Kotásek a Ján Lehen, Igor Drgoň za získanie plakety prof. MUDr. Jána Jánskeho, ktorá sa udeľuje za 80 násobné darovanie krvi.
Cena starostky obce Jaslovské Bohunice za 40  násobné  bezpríspevkové darcovstvo krvi bola udelená Tomášovi Bubánovi, Lukášovi Kocánovi a Ing. Jozefovi Mikušovi, za získanie zlatej plakety darcu krvi, ktorá sa udeľuje za 40 násobné darovanie.
Finančnú odmenu za získanie bronzovej a striebornej plakety, ktorá sa udeľuje za 10 a 20 násobné darovanie krvi dostali Ing. Martin Kevický, Michal Krutý, František Mrva, Bc. Branislav Kontína, Mgr. Jozef Vaško, Ing. Ondrej Ondruška, Lukáš Kavuliak, Martin Benovič, Ing. Rastislav Beňo, Marek Čeliga, Ing. Renáta Havrlent Lecová, Zdenko Vyskoč, Ing. Martin Bulla, Miloš Novák, Dávid Spišský a Marcel Valent.
Po privítaní im starostka poďakovala za ich šľachetnosť a nezištnosť. Darovanie krvi je neoceniteľné. Život a zdravie sú pre každého tým najvzácnejším. O tom, ako ich strata zasahuje široké okolie by vedeli rozprávať práve tí, ktorí to zažili a zažívajú. Po prevzatí ocenení bolo pripravené malé posedenie s občerstvením. Na rad piršli aj spomienky na prvé odbery.  Úsmev na tvárach a dobrá nálada prezradili, že z darovania krvi majú vždy dobrý pocit a berú to ako samozrejmosť.
Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým obetavým a nezištným darcom krvi, veď nie každý má odvahu podeliť sa o túto vzácnu tekutinu. Ale nikto z nás nevie, kto a kedy ju bude potrebovať. Za tento humánny a príkladný čin im všetkým patrí naša úcta a poďakovanie.

Viac foto vo fotogalérii.
Foto: DH

Dátum vloženia: 23. 1. 2023 12:10