Spokojné deti aj rodičia

Denný letný tábor

Prázdniny sú ideálnym časom na denný letný tábor. Tak tomu bolo aj po tento rok 2022, v obci Jaslovské Bohunice. Tohtoročný denný letný tábor sa konal v čase od 18. 7. – 12. 8. 2022. Zúčastnilo sa ho až 28 detí...

Všetko bolo pod vedením pedagogického dohľadu Mgr. Veroniky Kratochvílovej a šikovných animátorov, súrodencov Rasťa a Veroniky Bielkových.
Deti mali takto perfektnú príležitosť zažiť rôzne súťaže, športové hry, pravidelné ranné rozcvičky, tancovanie, maľovanie na tvár, maľovanie na plátno, vyrábanie náramkov, hľadanie pokladu a prechádzky do prírody alebo amfiteátru, kde sa mali možnosť pohrať a vyblázniť.  Počasie prialo a počas horúcich letných dní sa deti schladili oblievaním v priestoroch pošty , kde mali bazén a postavený stan.

Každý utorok bol v znamení výletov. Všetky deti mali taktiež možnosť zažiť veľa pekných výletov. Navštívili obľúbenú zoo - Ekopark v Piešťanoch, zoo – Ranč pod Babicou v Bojnej, návštevu koníkov v Jaslovských Bohuniciach či príjemné schladenie do jaskyne Driny v Smoleniciach. O spestrenie dní sa postarali príslušníci policajného a hasičského zboru v Jaslovských Bohuniciach. Porozprávali deťom čo všetko musia zvládnuť, s akými nástrahami  a úlohami sa stretávajú. Deti si mali možnosť vyskúšať prácu s hadicou, previezť sa v evakuačnej šatke, zapnúť sirény v policajnom aute, pozrieť si výzbroj pánov policajtov. Najväčšou odmenou bolo pre všetkých sadnúť si do policajného a hasičského auta a spoločná fotografia na pamiatku. Chceme sa im týmto veľmi pekne poďakovať za ich čas a ochotu odpovedať na všetky zvedavé otázky detí, ktorí ich rozhodne nešetrili.

Na záver denného letného tábora nechýbala torta a malé darčeky ako poďakovanie za účasť. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa pričinili, aby bol program zaujímavý a pútavý a venovali svoj čas deťom, hasičskému a policajnému zboru v Jaslovských Bohuniciach, pánovi kuchárovi Henčekovi za chutné a domáce obedy, pani upratovačke, vďaka ktorej sme mali čisto a voňavo. Veľké poďakovanie patrí našej milej pani starostke Božene Krajčovičovej a pracovníčkam obecného úradu, bez ktorých by sa denný letný tábor nekonal.

Najväčšia vďaka patrí Vám, milé deti, ktoré ste sa zúčastnili a strávili neopakovateľné chvíle a samozrejme aj rodičom, ktorí nám dali dôveru a verím, že sme ich nesklamali. Tešíme sa na Vás o rok!

Na stiahnutie: foto z DLT.

Dátum vloženia: 19. 8. 2022 11:18
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 8. 2022 11:29