Prostredie mlyna začína nodobúdať novú podobu

Prostredie mlyna, najmä čo sa týka pravej časti od vstupnejbrány, bolo dlhšiu dobu zanedbané. Po odvezení zeminy a úprave terénu - na čom sa podieľali aj občania počas brigády ku Dňu Zeme, obec v prácach pokračovala.

Úpravy sme chceli stihnúť do konca júna. Taká bola naša predstava. Ale realita bola iná. Po obci máme aj iné práce, ale v tejto lokalite pracujeme vždy, keď nám to dovolí čas. A je aj pravda, že nie všetko vieme zvládnuť sami. Kamene pre spevnenie riečneho koryta sa museli ukladať ručne, ale stálo to za to. Vyzerá to veľmi pekne.
Aby sme ale docielili nielen spevnený, ale i zelený breh, budeme medzi kamene vysádzať zelené ťahačky, ktorých bol kedysi plný park.
V kúte vľavo od vchodu už vzniklo miestečko pre zaľúbených. Osadili sme tam lavičku vyrobenú našimi zamestnancami z poškodených stromov z parku. Keď sa okolo rozrastie nasadená zeleň, bude to krásne miesto pre fotenie. Na ostrovčeku už sú pripravené pätky na stĺpy, ktoré budú lemovať toto miesto. Napravo od vchodu sa bude nachádzať časť pre naše ratolesti. Tí, ktorí ste boli súčasťou rozlúčky s letom, ste si mohli všimnúť novo osadené detské prvky. Pribudne ešte hojdačka, šmýkačka a hracia tabuľa. Miesto, ktoré sme už mohli naplno využiť, je ohnisko a miesto pre oddychVeríme, že sa vám tento kút obce bude páčiť a budete ho po dokončení vyhľadávať častejšie.
Obľúbeným miestom sa v tejto časti obce stalo aj volejbalové ihrisko, ktoré naplno využíva naša mládež. Peto sme i na toto miesto umiestnili ďalšie dve lavičky, aby ste si mali kde oddýchnuť a zložiť svoje veci.

Dátum vloženia: 13. 9. 2022 12:18
Dátum poslednej aktualizácie: 13. 9. 2022 12:29