Bapka Blašková vydala už 6 knižiek. Krst poslednej bol 5.10.

Uplynulo už viac ako 17 rokov,  keď sa do našej obce prisťahovala rodina Blaškových. Prežívali tu svoje radosti, starosti aj smútok. V dome, ktorý pred každými sviatkami je vyčačkaný zostala bývať sama pani Blašková alias Bapka Blašková. Poznáme ju ako prispievateľku do Trnavska...

Poznáme ju ako prispievateľku do Trnavska, kde si môžeme každý týždeň prečítať jej vtipné postrehy, príbehy a zážitky písané bernolákovčinou. Námety na články čerpá z bežného života. Nájdeme ju všade. Asi ako jediná z obce sa zúčastňuje každej akcie. Teraz, keď už nohy neslúžia tak ako za mladi, jazdí si krížom-krážom na seniorskom skútri. Samozrejme vesta musí byť, tak ju je vidieť naďaleko. Ak píše o obci, tak nikdy mi nezabudne zavolať, že: „píšu o Vás“. Nuž, ale ona má tú informáciu skôr ako ja, pretože ja môžem zareagovať až keď prídu noviny. Toľkokrát som ju chcela predbehnúť a povedať, že viem, že o nás píšu. No doteraz sa mi to nepodarilo.

Možno všetci nevedia, že Bapka Blašková vydala už šesť knižiek. Je to výber článkov, ktoré postupne zverejňovala. Krst poslednej, šiestej, bol 5. októbra 2022 v Zrkadlovej sieni Divadla Jána Palárika. Samozrejme župan pán Viskupič  a ja ako krstní rodičia piateho vydania sme boli pozvaní taktiež. Zrkadlová sieň, ktorá sa razom zmenila na súdnu sieň,  bola zaplnená do posledného miestečka. Ako žalobca vystupoval Peter Roháč a ako obhajca Pavol Tomašovič. Bapka Blašková si sadla na lavicu obžalovaných. Krstnými rodičmi sa tentoraz stali riaditeľka Divadla Jána Palárika v Trnave pani Zuzana Hekel a zástupca vydavateľstva RegionPress, s.r.o. Jozef Belica. Celý podvečer prebiehal v príjemnej a vtipnej atmosfére.  Bapke Blaškovej sa zarosili oči, keď počula známe pesničky, ktoré zaspievali členovia našej folklórnej skupiny Blavanka. Takéto prekvapenie nečakala.  Vystúpenie Blavanky ocenili všetci potleskom. A čo zaželať Bapke Blaškovej? Hlavne veľa zdravia a nech jej to píše.

Dátum vloženia: 13. 10. 2022 15:04
Dátum poslednej aktualizácie: 13. 10. 2022 15:08