Čo sme to za ľudia

Denno-denne počúvam z každej strany hrozivé správy o zdražovaní pekárenských výrobkov. Denno-denne je témou rozhovorov ľudí, keď sa stretnú na ulici, zdražovanie potravín a svorné nadávanie na všetko a na všetkých... To už je taký náš národný folklór.
A potom uprostred Sídliska...

A potom uprostred Sídliska (nafotené 25.5.), na frekventovanom mieste, kadiaľ chodia ľudia na zdravotné stredisko, do obchodu, kozmetiky, kaderníctva, pod oblokmi bytovky, je vedľa smetného koša, na zemi, vyhodená skoro polka chleba, tri rožky a ešte nejaké potraviny a kuchynský odpad.
V prvom rade mi prišlo na rozum, že čo sa sťažujeme na ceny. Veď keď niekto vyhodí takto potraviny, asi na to má. Na druhej strane ale tie potraviny niekto vyrobil zo surovín, ktoré možno za nejaký čas budú chýbať.
Ale čo má takýto „odpad“ (je mi ľúto nazvať odpadom chlieb) hľadať na zemi vedľa smetného koša, ktorý slúži len na drobný odpad pre okoloidúcich? Asi o 50-60 metrov sú nádoby určené na kuchynský odpad. Aký človek toto môže spraviť? Potom sa budú „bytovkári“ sťažovať na obec, že sa nestará o hlodavce, ktoré pobehujú po Sídlisku?
Musím však povedať, že pri týchto košoch to nie je prvýkrát. Niektorí obyvatelia bytoviek sa do nich snažia doslova nasilu napchať papierové kartóny, alebo vedľa týchto košov položia – idúcky okolo – vrecia s odpadom. Niekto to z obce uprace. Ja predsa nebudem chodiť ku kontajnerom. Alebo dokonca na zberný dvor!
Samozrejme, že takýto odpad ani nie je vytriedený. Lebo komu nezáleží na peknom okolí, tak triedenie je pre neho strata „jeho drahocenného“ času. Ostatní ho nezaujímajú.

Dátum vloženia: 27. 5. 2022 10:19
Dátum poslednej aktualizácie: 27. 5. 2022 10:55