Šikovné detské ruky

Vážení dospeláci, viete o tom, že aj keď naše ruky sú malé, ale sú šikovné ? Neveríte? Tak aby ste uverili a kto tam nebol, tak aj na vlastné oči sa presvdčili, že mám pravdu - prečítajte si článok o jednom našom popoludní na konci novembra. Zišli sme sa v našej škôlke, aby sme k blížiacim sa Vianociam pripravili všetkým vám krásne veci.Ale ak mám byť úprimná, tak trošiču nám pomáhali aj naše maminy, ocinovia a pani učiteľky. To viete, nožnice. A potom, farbou sa dá namaľovať aj stena, či lepom polepiť koberec

Vážení dospeláci, viete o tom, že aj keď naše ruky sú malé, ale sú šikovné ? Neveríte? Tak aby ste uverili a kto tam nebol, tak aj na vlastné oči sa presvdčili, že mám pravdu - prečítajte si článok o jednom našom popoludní na konci novembra. Zišli sme sa v našej škôlke, aby sme k blížiacim sa Vianociam pripravili všetkým vám krásne veci.Ale ak mám byť úprimná, tak trošiču nám pomáhali aj naše maminy, ocinovia a pani učiteľky. To viete, nožnice. A potom, farbou sa dá namaľovať aj stena, či lepom polepiť koberec... . Niekedy treba ešte na nás dávať pozor.Ale už dosť. Poďme si spolu prešítať tento článok. Stalo sa už dobrou tradíciou a zvykom, že koncom novembra naša materská škola pripraví spolu s rodičmi pre deti tvorivé dielne. Tak bolo tomu aj teraz posledný novembrový štvrtok. Deti spolu s rodičmi zaplnili polovičku herne do posledného miestečka.Na druhú polovicu sa potom nosili už hotové výrobky detí. Podujatie malo veľký úspech. Medzi účastníkmi nebolo ani kde stupiť. A to doslovne. Miniatúrne stoličky a stoly obsadili aj rodičia. Nesedelo sa im veľmi pohodlne, predseda len naše rozmery sú iné. Najmä otcovia mali problém čo s nohami, kde ich uložiť. Čo by sme ale nespravili pre naše deti.Na stoloch boli porozkladané spreje, farby, papiere, kúsky látok a klbká vlny, koráliky, lep, štetce, pastelky, sadrové odliatky, nožnice, pravítka, rozdrvené vianočné gule ... a všetko možné aj nemožné od výmyslu sveta. Veci, ktoré väčšinou doma skončia v koši, sa tu stali pre deti inšpiráciou. Fantázia zapracovala a zrodili sa originálne vianočné pozdravy, anjelici, usmievavé slniečka, vymaľované srdcia, miniatúrne vianočné stromčeky a dekorácie. U niektorých sa snažili celé rodiny. Prišli mama aj otec, aj babky. Niektorí sa vystriedali, nie všetci majú poobede voľno. Niekedy to rodičov bavilo viac ako deti. Tie nazerali aj na to, čo robia ich kamaráti pri susednom stole, či potrebovali si niečo „veľmi dôležité“ povedať v kúte herne. Ale potom sa opäť vrátili, na „kontrolu“, ako pokračujú práce, sem-tam niečo vylepšiť.Dielne sa začali popoludní. Rodičia a deti strávili spolu skoro štyri hodiny. Formou zábavy sa takto posilňujú putá medzi nimi. Odovzdávajú sa nevtieravou formou zručnosti a nápady, na čo veľakrát doma nie je čas.V prvej polovici decembra potom v budove starej fary sa uskutočnili mini vianočné trhy s výrobkami. Za symbolické ceny si všetci, kto prišli, odniesli domov kus nezištného detského srdca. Peniaze použijú v materskej škôlke na dokúpenie hračiek.

Dátum vloženia: 27. 11. 2008 20:34
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 11. 2017 23:13