Obsah

Rybárske preteky O pohár starostky obce 2017

V sobotu 6.5.2017 sa priaznivci rybárskeho športu stretli na rybárskych pretekoch organizovaných Občianskym združením MEANDER na rybníku v parku už jubilejný desiatykrát. Počasie vyšlo ako na objednávku, ideálne na lov rýb. Účasť bola tak isto výborná, keď na brehu rybníka zostalo voľných iba pár miest. No a to podstatné, ryby brali, ako keby vedeli, že máme 10. výročie. Tento rok sa počas pretekov ulovil rekordný počet rýb.

Najlepšie sa v kategórii dospelých darilo Adriánovi Oravcovi, ktorý s veľkým náskokom zvíťazil a za 436 bodov získal Pohár starostky obce. Druhé miesto s počtom bodov 258 získal Martin Nikodem a tretie miesto s počtom bodov 234 obsadil Rastislav Blanárik.  

V detskej kategórii bola situácia zaujímavejšia. Svoj premiérový štart na našich rybárskych pretekoch premenila na víťazstvo Klaudia Ďurinová. Klaudia bola jediným dievčaťom v štartovom poli. Porazila aj oveľa starších a skúsenejších rybárov a s počtom bodov 297 získala Pohár starostky obce. Druhým miestom sa môže pýšiť Marcel Lackovič, ktorý nazbieral 250 bodov a tretie miesto za 80 bodov obsadil Samko Krutý. Na našich pretekoch už tradične vyhlasujeme aj kategóriu "Najväčšia ulovená ryba". Tento rok bol šťastným lovcom a víťazom tejto kategórie Anton Pavlovič, ktorý ulovil 46 cm kapra.  

            V sobotu nebolo na jazere pretekára, ktorý by nechytil aspoň jednu rybu. Boli to veľmi vydarené preteky, ktorých úroveň z roka na rok stúpa. Verím, že budúci ročník bude minimálne tak úspešný, ako bol tento ročník.

Mgr. Ľuboš Remenár
predseda OZ MEANDER

Foto: Branislav Križan