5. ročník Gulášovej pohody sa naozaj vydaril

Guláš

Gulášová pohoda mala malé jubileum – konal sa jej 5. ročník. Stáva sa čoraz populárnejšou, čo potvrdzuje z roka na rok zvyšujúci sa počet prihlásených súťažných tímov. Tento rok ich bolo až neuveriteľných 29. Ťažkú úlohu hlavného porotcu zobral na svoje plecia skromný šéfkuchár Ľubo Herko.  Zavolal si na pomoc nemej úspešných kuchárov – Erika Volka a Juraja Sruhára.

GulášVšetci títo páni kuchári majú na svojom konte rôzne ocenenia z oblasti gastronómie. Krátko popoludní bol odštartovaný kulinársky súboj a parkom popri meandri sa začali šíriť vône dráždiace chuťové poháriky. Príprava nášho obľúbeného gulášiku niečo trvá a tak čakanie krátili rôzne súťaže pre deti i dospelých, atrakcie, predajné stánky a tiež bufety. Obec sa rozhodla v tomto roku vzhľadom na piate jubileum oceniť až päť družstiev. Porota sústredene „koštovala“ a samotný Ľubo Herko sa vyjadril, že hoci je kuchár, takéto fantastické guláše by on neuvaril. „Guláše boli veľmi vyvážené a páčilo sa nám, že každé družstvo do toho dalo niečo to zvláštne svoje“, povedali všetci traja porotcovia. Ale pravidlá nepustia.  Nakoniec najviac chutil guláš týchto piatich družstiev: 1.miesto získal pomerne mladý tím „Skús okoštuvat toto“ z Trnavy, 2. miesto obsadili minuloročný víťazi „Szaláma Boj“ zo Žlkoviec, 3.miesto patrilo nášmu „Poľovnému združeniu Blava“ z Jaslovských Bohuníc, 4. miesto si uvarili muži zo „Sieť Ratkovce“ a na 5.mieste sa ocitol sympatický tím „My radi jíme“ z Nižnej. Porota sa ale rozhodla neplánovane oceniť ešte jeden tím, ktorý zaujal nielen kvalitou gulášu, ale aj pekným kuchárskym oblečením, fantastickou atmosférou (ktorá bola ale všade naokolo) a samotnou reprezentáciou – túto špeciálnu cenu získalo družstvo „Veselá trojka“ z Bolerázu. Úspešnosť celej akcie sa odrazila aj na vysokom počte návštevníkov a potešili nás aj naši rodáci, ktorých sme dlho nevideli a prišli nás podporiť. Tomuto všetkému ale predchádzala príprava podmienok, ktorú perfektne zvládlo technické oddelenie obecného úradu – ktorému patrí naša vďaka, a nemalú zásluhu na úspešnom priebehu majú aj brigádnici a nakoniec samozrejme všetky súťažné tímy, ktoré prispeli k neopakovateľnej  atmosfére podujatia. Už teraz sa budeme tešiť na ďalší ročník Gulášovej pohody.

Na stiahnutie: fotogaléria z podujatia.

M. Remenárová
Foto: Z. Michalcová