Aj bez pomoci vieme robiť výsledky a rekordy

Bast milkov hřičiště

Tretí spoločný šampionát v silovom trojboji Slovákov a Čechov, zástupcov svetovej federácie WUAP sa uskutočnil v Galante 2.5.2015 už nielen v kategórii EQUIPPED ale aj RAW. Šampionát bol rozdelený do 2 dní, prvý deň prebiehali súťaže v silovom trojboji RAW, druhý deň súťaž v silovom trojboji EQ.

V rámci "Memoriálu Juraja Gyeváta", ktorý bol súčasťou šampionátu boli ocenení najlepší pretekári v kategórii masters v RAW aj EQ. Spolu sa šampionátu zúčastnilo 68 lifterov zo Slovenska a Česka. Bez ohľadu na prísnosť rozhodcov len dvaja pretekári museli skončiť súťaž bez zapísaného výsledku v trojboji. Značí to ich dobrú pripravenosť na samotnú súťaž, ale aj dôsledné rešpektovanie prísnych pravidiel.
Oddiel silového trojboja a tlaku na lavičke B.A.S.T. Jaslovské Bohunice mal v kategórii RAW jedného pretekára Daniela Milkova (na foto vpravo) pod vedením Ladislava Hricišče (na foto vľavo).

Ladislav Hricišče, Daniel MilkovDaniel štartoval v kategórii tineger vo váhovej kategórii do 110 kg. Prvou súťažnou disciplínou bol drep. Prvý pokus sme naložili 200 kg. Úspešne druhý pokus 210 kg bol platný od všetkých troch rozhodcov. V treťom pokuse sme útočili na slovenský a európsky rekord 220 kg. Žiaľ technicky sme ho nezvládli, najlepší pokus nebol uznaný. Druhou súťažnou disciplínou bol tlak na lavičke ( benchpress ). Tu musím poznamenať (nakoľko v minulosti som rozhodoval), že verdikty niektorých rozhodcov boli až moc prísne. Prvý pokus 140 kg nám rozhodcovia neuznali kvôli technickému prevedeniu. V druhom pokuse sme opakovali váhu 140 kg. A úspešne. Tretí pokus bol opäť útok na slovenský rekord 150 kg - žiaľ neúspešne. Poriadne nás to rozhodilo. Hlavne Daniela. A toto bola parketa pre starého pretekára a trénera v jednej osobe Ladislava Hricišče, aby ho opäť vrátil do hry. Motivácia bola silnejšia ako emócie a Daniel pokračoval v poslednej disciplíne a tou bol mŕtvy ťah . Pokusmi 200 kg, 210 kg a 235 kg Sme urobili slovenský rekord a rozhodcom sme ukázali, že aj bez ich pomoci vieme robiť výsledky a rekordy. Daniel celkovo vo svojej kategórii vybojoval zlato a stal sa majstrom Slovenska ako tineger a v absolutke získal štvrté nepopulárne miesto rozdielom dvoch bodov, čo bolo prácou rozhodcov. Nespravodlivosť nie je len v živote, ale aj v športe.

Ladislav Hricišče

Dátum vloženia: 9. 7. 2015 17:02