Obec Jaslovské Bohunice
Jaslovské Bohunice

Berme si príklad z drobností

Pandémia koronavírusu zastavila náš bežný život a všetko to, čo sme považovali za samozrejmé a niekedy aj otravné, by sme radi vrátili späť. O tomto čase obec organizovala brigádu na skrášlenie a upratanie obce. Tento rok to ale nebude. Preto stojí za povšimnutie a aj poďakovanie aktivita niektorých jednotlivcov.

Na ceste k mlynu niekto nečakal, aby sa zorganizovala brigáda, a vyčistil jej okolie. Je to o to chválihodnejšie, že akosi väčšina z nás čaká, že všetko, čo je za našimi plotmi, urobí obec.

Situácia, ktorú tu máme, určite všetko zmení. Možno by bolo načase, keby si ľudia začali viac všímať svoje okolie a napríklad sa aj postarali aj o verejné priestranstvo okolo seba. Pokosenie trávnika, poliatie a odburinenie záhonov, možno v zime odpratanie snehu. Niekedy na dedinách to tak fungovalo. Niekto povie, že drobnosti. Ale z drobností sa skladá život.

V galérii sú zábery z Paderoviec, čo dokáže spraviť "človek". Tým normálnym sa nad tým zastaví rozum. (Dúfam, že je nás tých normálnejších väčšina.) Chcú si s tým poradiť paderovskí hasiči. Radi potom zverejníme fotky, ako to vyzerá po vyčistení.

Foto: BK

Viac fotiek vo fotogalérii Začneme sa zaujímať o svoje okolie?

Dátum vloženia: 5. 4. 2020 20:48
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 4. 2020 16:29
Autor: BH

Život v obci

SMS oznamy

Všetky SMS oznamy

Hlásenia obecného rozhlasu

Infoservis

Vývoz odpadu

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 16. 5. 2022
oblačno 24 °C 11 °C
utorok 17. 5. slabý dážď 20/15 °C
streda 18. 5. takmer jasno 21/12 °C
štvrtok 19. 5. jasná obloha 21/8 °C

Projekty podporované EÚ a z iných zdrojov

• Jaslovské Bohunice rekonstrukce VO
  • Elektronické služby centrálnej ohlasovne
  • Revitalizácia Námestia sv. Michala Jaslovské Bohunice I. etapa
  • Fond na podporu umenia
  • Integrovaný regionálny operačný program
  • Podpora triedeného zberu

Inštitúcie, projekty, aktivity obce a jej občanov

SMS-info

Ostaňte s nami v kontakte

Bezplatné zasielanie sms a emailov.