Blavanka má 15 rokov

Blavanka

Už je to tak, BLAVANKA oslávila 15. výročie svojho založenia  a zároveň sa uskutočnil aj krst tretieho CD nosiča „Okolo mlyna voda sa točí...“ .
Bola to veľkolepá oslava, na ktorú bolo pozvaných veľa zaujímavých a vzácnych hostí a šesť folklórnych skupín.

BlavankaVšetci boli nadšení a veľmi spokojní. Veď sme si dali záležať na príprave tohto podujatia, či už to bola kvetinová výzdoba nášho kultúrneho domu, úprava stolov alebo pohostenie. Všetci  členovia speváckej skupiny priložili ruku k dielu.  Pomoc sme mali aj z obecného úradu. Úprimné ďakujem patrí starostke obce pani Božene Krajčovičovej, ktorá nám vo všetkom vyšla v ústrety, ako aj neúnavným pracovníčkam kultúry obecného úradu, Zdenke Michalcovej a Mirke Remenárovej. Poďakovanie patrí aj p. Rozálii Mikušovej, Márii Kolenovej, Márii Schmidtovej, Jarke Žákovej, Márii Oravcovej, Jarmile Zajícovej a Viliamovi Štajgerovi, ktorí nám vypomáhali priamo na akcii a starali sa o členov pozvaných súborov. CD sa nám veľmi vydarilo a piesne sa všetkým páčili. Obrázky starých budov v brožúrke k CD na nás domácich, ktorí poznáme históriu našej obce, hlboko zapôsobili a vyvolali spomienky na našu mladosť a detstvo. A veru, mnohí z nás aj slzu vyronili. Ďakujeme nášmu členovi Petrovi Ondruškovi, ktorý svoje spomienky vložil do milých kresieb.

Veľké ďakujem patrí vedúcej FSsk BLAVANKA pani Oľge Mikušovej, ktorá to s nami seniormi nemá veru ľahké. Je mimoriadne obetavá a vybaví nám aj nemožné. Je veľmi trpezlivá. Keď sa často na skúškach nemôže dostať k slovu, pomôže jej píšťalka a všetci spozornieme. „Olinka, máme Ťa radi a je nám cťou s Tebou spolupracovať.“

Naša folklórna skupina, to je jedna veľká rodina, kde si všetci rozumieme. A tu mi prichodí na um jedna životná múdrosť:

„Ak si s nami nebol, možno máš šťastie?
Ak si s nami bol, máš na čo spomínať!
Ak si s nami, buď hrdý!!!“

A my sme všetci hrdí na to, že môžeme krásnymi slovenskými piesňami tešiť tých, ktorí nás radi počúvajú.

Na stiahnutie: Fotogaléria z podujatia.

Dátum vloženia: 9. 12. 2016 19:32
Dátum poslednej aktualizácie: 16. 2. 2017 3:45