Countryfes Bohunice sa vrátil k pôvodnému zameraniu

Nedvědovci

O tom, že country hudba k našej obci už niekoľko rokov patrí sme sa mohli opäť presvedčiť posledný júlový víkend, kedy sa opäť otvorili brány amfiteátra pre fanúšikov hudby v štýle country, folk, tramp, bluegrass. Novinkou však bolo najmä to, že prvý krát sa festival konal pod organizačnou taktovkou obce a práve preto každý určite čakal aké to bude?

Tým, že sa festivalu zúčastnili takmer tri tisícky spokojných návštevníkov si myslíme, že presne také, aké sme chceli. Poďme však pekne po poriadku. Návrat k pôvodnému zameraniu festivalu z roku 2006, kedy sa prvý krát uskutočnil v našom amfiteátri Countryfest Bohunice, predstavoval najmä silnú a bohatú dramaturgiu s bohatým sprievodným programom, jednoducho festival pre celú rodinu.

p.NedvědPiatkový hudobný program otvorila a v nočných hodinách countrybálom ukončila skupina Pacipacifik, po ktorej úvodnom koncerte nasledovali v 40 minútových blokoch vystúpenia českej skupiny Bluegrand and Klára, slovenský Bukasový masív a po nich prvý americký účinkujúci. Z Nemecka pricestoval texasan Willie Jones aj so svojím bandom. Piatkový večer ešte spríjemnil Pavol Hammel, po ktorom už prišlo dlho očakávané vystúpenie skupiny Čechomor. V tej chvíli bol amfiteáter plný ako si už dlho nepamätám. Sobota začala programom pre najmenších v divadielku, ktoré podľa účasti zožalo obrovský úspech a pokračovala množstvom atrakcii pre deti, ale aj dospelých. Samotné sobotňajšie muzicírovanie začalo na malej scéne už 13:00 hod. vystúpením tria Penco, Eifel a Danča po ktorých sa žánre rýchlo menili a pri vystúpeniach Zatúlaných, Barbory Černej, skupín Colorado a Blueland nám čas rýchlo ubehol a túto scénu ukončil svojim príjemným akustickým vystúpením Bystrík. Program Ďalej pokračoval na hlavnej scéne vystúpeniami skupín Vodopád, Nový Rownák, Allan Mikušek a AM Band, Michal Tučný Revival Plzeň. Po tomto vystúpení niektorí návštevníci neverili, že na pódiu nestál Michal Tučný. Nasledovalo vystúpenie sobotňajšieho amerického hosťa, ktorým bola skupina WestWend. Po pravej americkej hudbe však prišlo vystúpenie Františka a Vojtu Nedvědových, na ktorých sa amfiteáter zase zaplnil do posledných miest. Asi každý si chcel zaspievať Skládanku, Na kameni kámen a ostatné hity. Sobotňajší program však stále nebol na konci. Čakalo nás ešte vystúpenie skupiny Country Limit Club a tohtoročný festival ukončil špačinský Návrat s countrybálom do skorých ranných hodín. p.HammelCelý víkend príjemne moderoval Martin „Chyno“ Chynoranský a na malej scéne Viktor Puček. V oboch festivalových dňoch nás ešte tanečne sprevádzal trenčiansky Maryland a tradičný sprievodný program na hlavnej scéne v ktorom nechýbali Aďka Tomeková a Klára Gruberová so svojím dogdancingom, súťaže v jedení „cigánskej“ a pití piva na čas, prípadne preťahovanie lanom.

Marián Bugár

Na stiahnutie: fotogaléria z podujatia
                          video z podujatia

Dátum vloženia: 23. 8. 2016 9:28