Guláš je jedlo, ktoré sa nám nikdy nepreje

Gulášová pohoda 2016

Presvedčujeme sa o tom každý rok na Gulášovej pohode. Tento rok sa prihlásilo až 30 súťažiacich družstiev, medzi ktorými boli „skalní“, ale aj nové tímy. Úlohu hlavného porotcu a ochutnávača prijal šéfkuchár známy aj z televízie - Martin Korbelič a pomáhal mu jeho kolega Tomáš Sika. Počasie prialo, tímy zaujali svoje miesta a po krátkom príhovore starostky obce, ktorá oficiálne otvorila už 6.ročník Gulášovej pohody, dal Martin Korbelič pokyn na začatie varenia gulášov.

Gulášová pohoda 2016Okrem potravín, ktoré družstvá dostali od obce, si každé prinieslo aj to svoje „know-how“ vo forme či už korenín, diviny a iných prísad. Porotcovia sa pohybovali medzi súťažiacimi a zapisovali si poznámky z priebehu varenia, zaujímala ich konzistencia, farba, vôňa, chuť, pridané ingrediencie, ale hodnotili aj tímovú prácu. Aby sa všetci zúčastnení nenudili, boli pripravené rôzne hry pre deti a dospelých, nafukovacia šmykľavka, drevený ručne poháňaný kolotoč, trampolíny a ródeo býk. Dokonca sme mohli aj ochutnať „fajnový“ trdelník, ktorý priamo „na mieste činu vyčarovali“ Bosorky (súťažiaci tím). Na počúvanie hrala výborná hudobná kapela Trio Acoustic. Po uvarení gulášov si každý tím odniesol na určené miesto vzorku pre porotcov a čakanie na výsledok sa mohlo začať. Porotcovia nakoniec vybrali víťazov: 1.miesto si uvarilo OZ Meander Jaslovské Bohunice, 2.miesto  patrilo Pivárom z Jaslovských Bohuníc a 3.miesto  získali Diabli z Paderoviec.  Špeciálnu cenu poroty  získalo družstvo Študentov a tiež sme odmenili  družstvo, ktoré malo najrýchlejšie minutý guláš – boli  to Poľovníci z Jaslovských Bohuníc. Všetkým patrí  vďaka za účasť a kulinárstvo a budeme sa tešiť opäť  o rok na siedmom ročníku tejto obľúbenej akcie.

M.R.

Na stiahnutie: fotogaléria z podujatia.

Dátum vloženia: 16. 7. 2016 9:49
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 11. 2017 23:13