Koncert žiakov ZUŠ Jaslovské Bohunice

To, že sa blíži koniec školského roku nám pripomenuli aj žiaci našej ZUŠ 9.06.2009. Spoločenským domom PD znela hudba. Nasvojom absolvenstkom koncerte dei predviedli to, čo sa za posledný rok aj naučili.

To, že sa blíži koniec školského roku nám pripomenuli aj žiaci našej ZUŠ 9.06.2009. Spoločenským domom PD znela hudba. Nasvojom absolvenstkom koncerte dei predviedli to, čo sa za posledný rok aj naučili. Len málo obecných škôl v okolí sa môze pochváliž ZUŠ. U nás môže fungovať vďaka Soni Bobekovej a Jánovi Pekarovičovi.

A samozrejme aj vďaka podmienkam, ktoré má škola vytvorené. Pri škole účinkuje hudobná skupina CRAZY TEAM. Tu sa deti učia umeniu zosúladenia s viacerými nástrojmi.

Niektoré deti ešte len začínajú "lúskať" noty a hľadajú správnu strunu, či klávesu. Niektoré sú už na pomerne dobrej úrovni. Ale všetkým spolu patrí náš obdiv a úcta. Naučiť sa zvládnuť hudobný nástroj znamená aktivitu v ich voľne a potom ešte aj doma cvičiť. Musia mať trpezlivosť nielen oni, ale aj ich pedagógovia a samozrejme rodičia.
ZUŠ to však nie sú len deti. Prvýkrát v tomto školskom roku sa otvorila aj pre dospelých záujemcov, ktorí sa začali učiť hre na heligónku.

Súčasná doba prináša naše hudobné idoly priamo až k nám. Na Slovensku nie je núdza o koncertovanie takých megahviezd, o ktorých sme niekedy len snívali a poznali sme ich len z televízie, alebo rádia. Na záver sa mi ve?mi páčilo poďakovanie jednej z pani učiteliek ktorá povedala, že tento koncert je pre ňu nad všetky koncerty hudobných hviezd, lebo vidí pokrok u detí, ktoré denne stretáva. Hudobný nástroj jej syna sa jej na začiatku zdal pre neho priveľký. Aj keď sa pomer veľkostí doteraz veľmi nezmenil, veľká gitara počúva "malého človeka", ktorý na nej hrá krásne melódie.
Budúci rok na absolventskom koncerte dovidenia.

Dátum vloženia: 9. 6. 2009 6:30
Dátum poslednej aktualizácie: 26. 8. 2017 23:16