Maľované vajíčko, k tomu božtek na líčko, ešte zdravia moc a moc, prajeme veselú Veľkú noc.

Veľkonočné dielne

V piatok 7.4., pred „veľkým týždňom“, sme v Spoločenskej miestnosti pod Poštou uskutočnili naše už tradičné veľkonočné dielne. Oproti minulému roku sa prišlo pozrieť a vyskúšať si vyrobiť svoju dekoráciu, alebo len tak, načerpať inšpiráciu,viac ľudí.

Svoju šikovnosť a nápaditosť nám prišli ukázať Vierka Lehutová a Janka Čeligová, ktoré nám predviedli techniku kašírovanie, Anna Jedličková - bývalá majsterka odbornej školy, nás učila ako si vyrobiť veľkonočnú dekoráciu z toho, čo nám dá príroda, Gitka Martinovičová so svojimi šikovnými prstami drôtovala kraslice, Andrej Spál priniesol drevené hračky a Olívia Papierniková nás namaškrtila na krásne zdobené veľkonočné perníčky. Samozrejme nechýbali ani deťúrence, ktoré si vyskúšali svoju zručnosť pri maľovaní a zdobení. Súčasťou akcie bola aj výstavka prác našich malých aj veľkých občanov a prebehlo aj vyhodnotenie. V kategórii o najkrajšiu veľkonočnú kraslicu si prvenstvo odniesla Zdenka Michalcová, 2.miesto patrilo  Václavovi Vychytilovi a na treťom mieste sa umiestnila Saška Oravcová. V kategórii o naj veľkonočnú dekoráciu sa umiestnili: 1.miesto Vierka Lehutová, 2.miesto Božena Hideghétiová a 3.miesto Veronika a Dominika Bokorové. Samostatne sa ocenili žiaci zo ZUŠ, ZŠ a MŠ  a to sladkosťou. Počas akcie nás prekvapil pán Zdeno Bardáč, ktorý priniesol velikánsky zapletaný korbáč.  Nechýbali ani upečené dobroty, ktoré zhotovili naše šikovné gazdinky a bratislavské rožky nám upiekla pekáreň z Drahoviec. Akcia sa nám vydarila, prišlo veľa ľudí, ktorí priniesli dobrú náladu a odniesli si svoje autorské výtvory. Tak na budúci rok vás čakáme opäť.

Na stiahnutie: fotogaléria z podujatia.

Dátum vloženia: 10. 4. 2017 21:41
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 6. 2017 23:48