Najväčšia ryba mala 52 cm

Rybári

Občianske združenie MEANDER zorganizovalo v sobotu 21.mája na rybníku pri amfiteátri už IX. ročník rybárskych pretekov detí a dospelých „ O pohár starostky obce Jaslovské Bohunice“. Podmienky na rybolov boli ideálne. Skoro ráno nás na rybníku privítalo krásne slnečné a bezveterné počasie.

Rybári Prezentácia pretekárov začala o siedmej hodine, no viacerí rybári boli na rybníku už podstatne skôr. Po registrácii a pridelení lovného miesta sa začali rybári pripraviť na lov a potom to vypuklo. Na prvú rybu sme nemuseli dlho čakať a čoskoro mali rozhodcovia čo robiť, aby stíhali zapisovať úlovky. Ulovilo sa niekoľko desiatok rýb, najmä kaprov, karasov a lieňov. Ako to už na rybačke chodí, niektorí ťahali z vody jednu rybu za druhou a iní, ktorí mali lovné miesto hneď vedľa, nemali počas pretekov ani záber. Najviac rýb sa ulovilo na začiatku a konci rybníka. Na prvom lovnom mieste sa darilo Adamovi Kurekovi, ktorý ulovil najviac rýb v kategórii detí a s počtom bodov 226 zaslúžene obsadil I. miesto v kategórii detí. Na druhom mieste sa umiestnil Riško Oravec s počtom bodov 96. Bronzová medaila sa ušla Emke Kurekovej, ktorá ulovila ryby s celkovým počtom 63 bodov. V kategórii dospelých sa najviac darilo na poslednom lovnom mieste Adriánovi Oravcovi, ktorý ulovil počas pretekov jednoznačne najviac rýb. Na prvom mieste sa umiestnil s celkovým počtom 786 bodov. Na druhom mieste sa umiestnil Jaroslav Chorvatovič so získanými 174 bodmi. Tretie miesto sa ušlo Marekovi Šimkovi, ktorý ulovil ryby s počtom bodov 66. Najväčšiu rybu pretekov sa podarilo uloviť Petrovi Hercegovi a bol to 52 cm kapor. Najlepší traja rybári z každej kategórie si odniesli hodnotné ceny, medaily a víťazi oboch kategórií pamätné poháre. Deti, ktoré sa neumiestnili, boli tiež odmenené za vytrvalosť. Všetky ulovené ryby boli vrátené do vody.
IX. ročník pretekov patril medzi tie najviac vydarené. Počasie nám prialo, ulovilo sa veľa rýb, atmosféra bola vynikajúca. Tešíme na ďalší už X.ročník, ktorý uzavrie desať rokov fungovania OZ MEANDER.
Na záver chcem poďakovať všetkým účastníkom za bezproblémový priebeh pretekov, správnej rade OZ MEANDER za organizáciu a zabezpečenie pretekov, OcÚ Jaslovské Bohunice za podporu a sponzorom za materiálnu pomoc.
Petrov zdar

Ing. Branislav Fitoš
OZ MEANDER

Na stiahnutie: fotogaléria z podujatia.

Dátum vloženia: 19. 6. 2016 10:12
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 11. 2017 23:13