Po ročnej vynútenej prestávke sa konali rybárske preteky

Po ročnej vynútenej prestávke sme usporiadali preteky 1

Občianske združenie MEANDER zorganizovalo v stredu 8.mája na rybníku pri amfiteátri už XI. ročník rybárskych pretekov detí a dospelých „O pohár starostky obce Jaslovské Bohunice“. Po ročnej prestávke, ktorú spôsobila rekonštrukcia rybníka sme sa už nemohli dočkať tradičných rybárskych pretekov. Všetko sme pripravili tak, aby boli preteky úspešné. Počas Dňa Zeme sme vyčistili okolie rybníka, na jar sme zarybnili násadou kapra K2 a K3. Napokon bolo všetko pripravené tak, aby boli preteky úspešné.

Ešte aj počasie nám vyšlo dokonale, napriek tomu, že pred aj po pretekoch neustále pršalo.
Prezentácia pretekárov bola stanovená od 7:00 ráno v altánku na rybníku. Postupne začali
prichádzať malí i veľkí rybári. Nakoniec ich prišlo 32, z toho 18 dospelých a 14 detí. Pretekov sa mohli
zúčastniť iba občania Jaslovských Bohuníc s trvalým pobytom v našej obci.
Pred 8. ráno predseda OZ MEANDER Mgr. Ľuboš Remenár privítal pretekárov a oficiálne
zahájil rybárske preteky. Krátko po zahájení pretekov už boli na brehu prvé úlovky. Po chvíli ryby brali
tak intenzívne, že ich rozhodcovia takmer nestíhali zapisovať do úlovkových lístkov. Do ukončenia
pretekov, t.j. do 12:00 hodiny pretekári ulovili približne 100 kusov rýb, prevažne kaprov, lieňov, zopár
plotíc a beličiek. Všetky ulovené ryby boli vrátené do vody. Teší nás obrovský záujem o tieto preteky
aj zo strany divákov, pretekárov prišli povzbudiť nielen rodinní príslušníci, ale aj množstvo zvedavcov.
Pol hodiny po obede pristúpilo vedenie pretekov k vyhláseniu výsledkov. Vzhľadom na množstvo
ulovených rýb nebol problém oceniť úspešných rybárov vo všetkých kategóriách.
V kategórii detí sa najviac darilo Jazmínke Blanárikovej, ktorá získala celkový počet 425 bodov. Na druhom mieste sa umiestnil Vladko Herič s počtom bodov 117 a bronzová medaila sa ušla Adamkovi Hornému so 101 bodmi. Všetci traja dostali okrem hodnotných cien, medaily a diplomy, Jazmínka aj Pohár starostky obce pre víťaza pretekov. Tradične sme ocenili všetky zúčastnené deti, maličkosťou aj tých, ktorým sa nepodarilo uloviť ani rybku. Ocenili sme aj rybárov, ktorý ulovili najťažšiu rybu, v kategórii detí to bol Adamko Horný, ktorý ulovil kapra o dĺžke 51 cm.
V kategórii dospelých vyhral XI.ročník pretekov s počtom 367 bodov Miroslav Gajarský a získal tak Pohár starostky obce pre víťaza pretekov. Na druhom mieste sa umiestnil Adrián Oravec s počtom 318 získaných bodov. Tretie miesto sa ušlo Jaroslavovi Chorvatovičovi, ktorý ulovil ryby, ktoré mu priniesli 191 bodov. Tak ako deti aj oni dostali okrem medailí a diplomov aj hodnotné ceny.
Ocenili sme aj ďalších dvoch rybárov, ktorí sa umiestnili na štvrtom a piatom mieste. V tejto kategórii ulovil najdlhšiu ryby Milan Horný, merala 57 cm. Ceny útechy v podobe rybičiek v konzerve dostal Peter Kiripolský za ulovenú beličku.
XI. ročník pretekov patril medzi tie najviac vydarené. Počasie vyšlo stopercentne, ulovilo sa veľa rýb, atmosféra bola vynikajúca. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.
Na záver chceme poďakovať všetkým účastníkom za bezproblémový priebeh pretekov, správnej rade OZ MEANDER za organizáciu a zabezpečenie pretekov, OcÚ Jaslovské Bohunice za podporu a sponzorom za materiálnu pomoc.
Petrov zdar.

Na stiahnuie: fotogaléria z podujatia.

Dátum vloženia: 9. 6. 2019 11:37
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 6. 2019 11:50