Menu
Obec Jaslovské Bohunice
Jaslovské Bohunice

Stolný tenis u nás zažíva skvelé časy

 Stolný tenis u nás zažíva skvelé časy

Naše A mužstvo hrá druhú ligu, rozrástli sme sa o nové nádeje medzi deťmi a žiaci ZŠ sa tento školský rok znovu prebojovali medzi 8 najlepších škôl v stolnom tenise na Slovensku. Čo je veľký úspech a do budúcnosti nám to dáva nádej, že kvalita A mužstva zostane zachovaná a bude stáť na hráčoch, ktorých sme si sami pripravili.

Už boj o krajského víťaza bol veľmi náročný, museli zdolať favoritov z Piešťan a zo Sekúl. To sa im po disciplinovanom výkone podarilo a čakala ich cesta na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa konali v Topoľčanoch 21. – 22. marca. Niet pochýb, že už samotný postup druhý rok po sebe je pre našu základnú školu famózny výsledok. Veď konkurencia je obrovská. Za školy z Topoľčian, Prievidze, Čadce, Bratislavy či Valalíkov hrajú talenty, ktoré sa pravidelne umiestňujú na stupňoch víťazov aj celoslovenských turnajov. O to náročnejší vstup do majstrovstiev podopieral aj fakt, že Marek Hulík na poslednú chvíľu nemohol nastúpiť pre chorobu. Obhajoba vlaňajšieho piateho miesta bola teda na pleciach len dvoch hráčov – Tomáša Matoviča a Matúša Michaličku. Matúš bol navyše takisto pre chorobu dva týždne bez tréningu.
Pri žrebovaní sme mali trochu šťastia, no aj tak sme si už v skupinových zápasoch zahrali proti neskorším celkovým víťazom. Po ukončení bojov v skupine A sme sa umiestnili na treťom mieste za Topoľčanmi a Bratislavou. Vyzeralo to nádejne, nakoľko sme dosiahli po prvom dni rovnakú štartovaciu pozíciu ako vlani v Prešove. Druhý deň nás teda čakal súboj práve o piate miesto so žiakmi z Vranova nad Topľou. Tento rok nám však okolnosti, hlavne oklieštená zostava, nepriali a obsadili sme konečné šieste miesto. Šiesta najlepšia základná škola v stolnom tenise na Slovensku! V plnej zostave by sme mali šancu dosiahnuť aj na prvú štvorku. Majstrami sa stali žiaci z Topoľčian.
Chalani bojovali statočne a tí, ktorí sa trochu stolnému tenisu venujú vedia, že aj typ loptičiek vie výrazne ovplyvniť výkon a výsledok zápasov. Keďže Tomáš v budúcom školskom roku nastúpiť nebude môcť, už dnes hľadáme a tvoríme tím, ktorý sa pokúsi nadviazať na predošlé výsledky.  K Marekovi a Matúšovi prídu určite aspoň dvaja a možno sa do budúcoročných zápasov zapoja aj dievčatá, ktorých nám v stolnotenisovom oddieli pribudlo.
Touto cestou chcem ako rodič a druhý tréner mládeže poďakovať za podporu obci, základnej škole a samozrejme klubu za podporu. Rozvojom športu mládeže môžeme dlhodobo zabezpečiť ich zdravý rozvoj, ale aj úspechy a dobré meno našej obce.

Foto: Radovan Hulík

Dátum vloženia: 25. 3. 2019 21:18
Dátum poslednej aktualizácie: 25. 3. 2019 21:25
Autor: Radovan Hulík

Život v obci

SMS oznamy

Všetky SMS oznamy

Hlásenia obecného rozhlasu

Infoservis

Vývoz odpadu

Harmonogram

Aktuálne počasie

dnes, utorok 17. 5. 2022
mierny dážď 20 °C 14 °C
streda 18. 5. jasná obloha 20/9 °C
štvrtok 19. 5. takmer jasno 21/6 °C
piatok 20. 5. slabý dážď 25/11 °C

Projekty podporované EÚ a z iných zdrojov

  • Jaslovské Bohunice rekonstrukce VO
  • Elektronické služby centrálnej ohlasovne
  • Revitalizácia Námestia sv. Michala Jaslovské Bohunice I. etapa
  • Fond na podporu umenia
  • Integrovaný regionálny operačný program
  • Podpora triedeného zberu

Inštitúcie, projekty, aktivity obce a jej občanov

SMS-info

Ostaňte s nami v kontakte

Bezplatné zasielanie sms a emailov.