Tvrdý tréning prináša BAST klubu úspechy

Milan Smutný - Foto: S.K.

Športovci združení v B.A.S.T. klube ŠK Blava 1928 dlhodobo dosahujú dobré výsledky, O tom svedčí fakt, že na vrcholových podujatiach siahajú na medailové umiestnenia. Nebolo tomu inak ani na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tlaku na lavičke a v mŕtvom ťahu, ktoré sa konali uplynulí víkend v Liptovskom Hrádku. (Na foto je Milan Smutný, autor: S.K.).

Mestská športová hala v Liptovskom Hrádku privítala 23. a 24. marca Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v tlaku na lavičke a v mŕtvom ťahu, ktoré sa konali pod hlavičkou federácie AWPC (WUAP). Súťaž bola rozdelená do dvoch dní, v sobotu sa súťažilo v benchpresse (tlaku na lavičke) a v nedeľu zase v deadlifte (mŕtvom ťahu).

V sobotu náš B.A.S.T. klub zastupoval Milan Smutný, ktorý pretekal v hlavnej kategórii OPEN do 82,5 kg. Na svoj prvý pokus si naložil 145 kg, ktoré aj bez problémov pokoril. Druhý platný pokus s váhou 152,5 kg tiež zdolal, no pri treťom svojom pokuse urobil chybu na váhe 160 kg, keď nepočkal na rozhodcov štart a činku zodvihol o niečo málo skoršie z hrudníka. Tento jeho posledný neuznaný pokus ho pripravil v konečnom zúčtovaní o pódiové umiestnenie a preto z toho bolo nakoniec nepopulárne štvrté miesto.

V nedeľu nás zastupoval Tomáš Mitošinka, ktorý súťažil v mŕtvom ťahu v kategórii Dorast 18-19 do 75 kg. Na svoj prvý pokus si dal naložiť 170 kg, ktoré zodvihol, avšak podľa rozhodcov nevystrel dostatočne nohy, začo mu pokus nebol uznaný. Druhý pokus navýšil na 175 kg a tento mu už bol uznaný. Tretím pokusom chcel pokoriť svoje osobné maximum váhou 185 kg, no nepodarilo sa mu to. Nemuselo ho to však veľmi mrzieť, pretože už po svojom druhom pokuse vedel, že získa svoj premiérový titul majstra Slovenska v danej kategórii.

Chlapcom ďakujem za reprezentovanie nášho B.A.S.T. klubu a našej obce. Spolu aj s novými chalanmi sa pripravujeme tvrdo na tréningoch na ďalšie súťaže, ktoré nás onedlho čakajú.

Pre zaujímavosť doplním, že súťaž v Liptovskom Hrádku bola vysielaná aj live streamom na internetovej stránke federácie a online ju sledovalo vyše 1400 ľudí.

Dátum vloženia: 27. 3. 2019 16:20
Dátum poslednej aktualizácie: 27. 3. 2019 16:27