V Bohunicách pri kaštieli I.

Dňa 30.6.2006 sa otvorili brány nášho nového amfiteátra festivalom slova hudby a tanca „ V Bohunicách pri kaštieli“.

Dňa 30.6.2006 sa otvorili brány nášho nového amfiteátra festivalom slova hudby a tanca „ V Bohunicách pri kaštieli“. Je to prvý novopostavený amfiteáter na Slovensku po roku 1990. A nemožno mu dať iný prívlastok ako: veľkolepý. Veľa ľudí, domácich či cudzích, bolo unesených jeho veľkosťou a majestátnosťou.

Domáci vraveli o tom, že si to nevedeli ani predstaviť, že by bolo možné vytvoriť takýto priestor pri našej Blave. Ale je tu. Náš amfiteáter. Teraz už záleží len od nás, či splní naše očakávania.
V piatok 30.6.2006 vo večerných hodinách privítali dosky amfiteátra hudobné skupiny René Lacko&Downtown Band, Babylon, Gladiátor a Support Lesbiens. Celý večer moderoval Chyno. Po ukončení programu bola až do rána diskotéka s DJ Dánim. Bol to večer, ktorý patril hlavne našim mladým. Škoda len, že začiatok programu poznačil dážď a ochladenie. Ale aspoň pri tancovaní nebola tak zima.

V sobotu 1.7.2006 pokračoval festival hudby a tanca streleckými pretekmi v areáli Mlyn Oresu Blava. Stretli sa priatelia zmerať si sily v streľbe na hlinených holubov.

Možno sa niekto pousmeje, ale konečne viem, že „hlinené holuby“ vyzerajú ako popolníky. Podľa nálady, ktorá vládla na Mlyne, myslím že preteky splnili svoj účel. Posúďte samy. Tak šťastne sa môžu usmievať len víťazi, alebo im niekto pred fotením povedal dobrý vtip?

V popoludňajších hodinách v športovom areáli ŠK Blava sa zohral futbalový turnaj, o ktorom článok na našej web-stránke už je. Večerný program sa niesol hlavne v duchu folklóru a zábavy s Drišľakom, ktorý bol – ako inak – opäť dobrý. Zábavu ktorú robia, je blízka všetkým ľuďom a prostredníctvom detí vedeli nadviazať aj kontakt s publikom, keď tie naše smelšie ratolesti si zaspievali s Drišľakom.

Po Drišľaku nám zanôtila ľudová hudba Borovienka a rozprávačka Ozefa Omáčkech navodila úsmev. Vojenský folklórny súbor Jánošík zo Zvolena s ich tanečným divadlom Husári chytil za srdce asi každého. Z ich vystúpenia dýchala profesionalita a precíznosť. Bola to lahôdka pre ucho aj pre oči. Po skončení vystúpenia Jánošíka už do skorého rána vyhrávala do tanca aj na počúvanie ľudová hudba Borovienka. A v nedeľu sme pokračovali. Dopoludnia amfiteáter vysvätil a slávnostne ho otvoril prestrihnutím stuhy opát z klášora v Želive v Čechách Bronislav Ignác Kramár O.Praem. Účinkoval aj Rímskokatolícky cirkevný hudobný spolok sv. Mikuláša z Trnavy. V popoludňajších hodinách pokračovali oslavy alegorickým sprievodom obcou, kde šli všetci účinkujúci, aj Špirek so slameniakmi a záver sprievodu tvorili krásne ušľachtilé zvieratá z jazdeckého klubu AXE s ešte krajšími jazdkyňami.Sprievod vošiel do amfiteátra cez park mostom ponad Blavu. A potom sa už pred javiskom postupne ako ich moderátor Peter Ko?iš ml. uvádzal, predstavovali jednotlivý ú?inkujúci:FS Trnf?an, DFSk Jatelinka, DFSk Cífer, DFSk Verešvaran, DFSk Dudváh, DSSk Diamant, DFSk Blavanka.
O zábavu sa postarali aj skupina Bara Bura a humoristi Kaiser s Melušom. Program otvorila Mária Eliášová, sólistka SND áriou z muzikálu Evanjelium o Márii.
Festival v amfiteátri tvorilo množstvo sprievodných akcií: člnkovanie na rybníku, maľovanie na tvár, bol tu aj výrobca fujár, či košíkov. Dala sa kúpiť aj pekná keramika, perníky, či doma tkané výrobky.
Po skončení programov večer hrala do tanca dychová hudba Hrnčarovani až do polnoci. O desiatej večer bola tancovačka prerušená skupinou MAUNA KEA, ktorá predviedla efektnú ohňovú show.

Dátum vloženia: 30. 6. 2006 13:54
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 10. 2017 23:14