Vodácke koncoročné obzretie sa za seba alebo plavba na spätný pohon

Voda a vodáci idú spolu

Rok 2016 je nenávratne za nami a my sa chystáme vkročiť pravou nohou do vody a pádlovať do nového roku 2017. Pred týmto krokom na chvíľu postojíme a poďakujeme sa obci za podporu športových klubov, medzi ktoré patrí aj náš vodácko-turistický klub a zaželáme všetkým pracovníkom obce ale aj poslancom OZ veľa spokojnosti a zdravia v nadchádzajúcom roku.
„Ďakujeme, že môžeme s vašou podporou realizovať vodácko-turistické stretnutia, splavy a akcie pre deti,“ povedal za všetkých predseda klubu Peter Bubán.

Voda a vodáci idú spoluPozeráme sa do spätného zrkadla a vidíme naše novembrové stretnutia vo wellness centre,  kde nielen schôdzujeme, ale si aj zlepšujeme fyzickú kondíciu. Na výročnej členskej schôdzi VTK hodnotíme a bilancujeme, čo sme z naplánovaných úloh splnili - nesplnili a stanovujeme si nové ciele.

V prvú októbrovú hodovú nedeľu fandíme futbalistom z Jaslovských Bohuníc, zápolenie s Malženicami síce neprinieslo domácim víťazstvo, ale my si športové podujatie užívame. Obdivujeme aj najmenších futbalistov v krásnych žltých dresoch. Ďakujeme usporiadateľom za krásny futbalový zážitok.

V septembri sa niektorí zúčastňujeme splavu organizovaného vodáčkou Miroslavou Hankoščákovou. Hľadáme odpoveď na otázku, či malý záujem vodákov o túto akciu ovplyvnilo zamračené počasie alebo iné prekážky. Samotný splav sa líši od predchádzajúcich najmä množstvom prevrátených člnov a počtom kúpajúcich sa. Zjavne zhora padajúca voda nestačí a imaginárny magnet v koryte Váhu vťahuje účastníkov splavu do modrozelenej tekutiny.

Organizátorka Mirka o tom píše:

„Raft Horses 2016 - splav na ktorý sa nezabúda.... Najzábavnejší splav s úžasnými ľuďmi, ktorých neodradil dážď pri štarte, neskôr potešilo slniečko a neopúšťala dobrá nálada. Váh priniesol kopec „srandy“, nedobrovoľné kúpanie a neutíchajúce výbuchy smiechu. I ostrieľaní vodáci Mirka a Majo stratili svoju „nepotopiteľnosť“. Bodka na ranči v Uhrovej doline s koníkmi a výborným gulášom dotvorila úžasný víkend.“

Veľká škoda, vodáci, že čučíte za pecou!

Koncom júna, tesne pred začiatkom prázdnin, už tradične niekoľký rok za sebou, pripravujeme pre deti zo ZŠ Jaslovské Bohunice základný výcvik jazdy na kanoe. Výcvik, ktorý je v rámci účelového cvičenia určený pre štvrtákov a piatakov, odborne zabezpečuje inštruktorka výcviku na brehu, vodáčka a učiteľka zo ZŠ Lucia Bubánová, s pomocou vodáckych inštruktorov a veliteľov lodí na vode Michala a Samuela Bubánovcov.

Inštruktorka Lucia o akcii:

„Ako vždy sme najväčší dôraz kládli na bezpečnosť. Deti si museli správne obliecť záchranné vesty, naučiť sa držať pádlo, dodržať pravidlá pri nastupovaní do lode, poslúchať rozkazy veliteľa lode, bezpečne sa doplaviť k mólu. Chceli sme, aby deti vyskúšali šmykľavosť móla, nestabilitu lode, vratké prúdy, náklony lode, zakliesnenie... a nepúšťali sa v lete bezhlavo do nebezpečných dobrodružstiev. Veď deti láka najmä to, čo nikdy nevyskúšali.“

Vyjadrenia niektorých detí:

Saša:

„24.6. sme išli aj so štvrtákmi na rybník. Tam sme mali účelové cvičenie – behali sme okolo rybníka, hádzali vodné balóny a cvičili sme jazdu na kanoe. Páčilo sa nám najviac pádlovanie.“

Natália:

Na loďkách nás viezli vodáci Samo a Mišo. Trochu sme sa najprv báli, ale zvládli sme to na jednotku. Bolo to výborné!“

Matúš:

„Mne sa páčilo všetko, ale najlepšia bola jazda na kanoe.“

Aleš:

„Pádlovanie na lodiach bolo únavné, trochu ma bolela ruka, ale inak bolo všetko fajn. Tento deň bol super.“

Všetko má svoj koniec aj naša plavba, sklápame spätné zrkadlo, aby sme opäť mohli stáť na začiatku.

Fotogaléria z vodáckeho archívu.

Dátum vloženia: 11. 1. 2017 16:34
Dátum poslednej aktualizácie: 22. 7. 2017 23:47