Zlatý kľúčik priniesol dve zlaté medaile

Na súťaži Zlatý kľúčik - je to celoslovenská prehliadka tanečných kolektívov

Naša Základná umelecká škola sa zúčastnila v máji na dvoch súťažiach. O tom, že máme šikovné a talentované deti svedčí aj to, že si odtiaľ priniesli dve zlaté miesta.

Základná umelecká škola má veľa talentov nielen z Jaslovských Bohuníc. Vďaka nadšeniu a usilovnosti  dokážeme vytvoriť umenie, ktoré sa zapíše hlboko do všetkých sŕdc.

Po prvom roku fungovania tanečného odboru sme dokázali nielen spestriť naše koncerty, ale ponúknuť  vám i deťom kvalitu pre javiskový prejav, držanie tela, zodpovednosť voči kolektívu, hudobné cítenie, koordináciu tela a rozvoj priestorového cítenia.
Verím, že  v septembri sa môžeme tešiť  už na nové priestory tanečnej sály, aby sme naplno využili všetok potenciál malých i veľkých tanečníkov. Zakúpili sme nové detské kroje, ktoré sme dali šiť po niekoľkomesačnej práci nad ich návrhmi .

Určite ste už obdivovali výtvarné diela našej novej pani učiteľky výtvarného odboru, ktorá už s deťmi pracuje i s keramikou a grafikou. Naše prvé „ výpalky“ zdobili aj  koncert v Paderovciach.  Maličkí i veľkí sa celý školský rok „zoznamovali“ so svojimi hudobnými nástrojmi a svojimi výkonmi obohacovali nejednu kultúrnu akciu. Sme hrdí na našich žiakov.

Rada by som poďakovala za krásnu reprezentáciu na súťažiach „Slávik Slovenska“  a „Zlatý kľúčik, súťaž tanečných kolektívov, športových klubov, ZŠ, ZUŠ, na ktorých  sa nám podarilo vynikajúco  umiestniť v oboch kategóriách a vypočuť si i pochvalu za profesionálnu  prácu od poroty. Verím, že nasadenú latku budeme zvyšovať. A prezradím len, že v nasledujúcom školskom roku sa môžete tešiť na nové projekty našej – vašej ZUŠ.

Kristína Marečková
riaditeľka ZUŠ