Obsah

Začiatok pretekov ryby ignorovali

Typ: ostatné
Občianske združenie MEANDER zorganizovalo v nedeľu 5. mája na rybníku pri amfiteátri už 6. Ročník rybárskych pretekov pre deti a dospelých O pohár starostky obce Jasl. Bohunice. Účasť bola veľká, počasie pekné, ideálne na rybačku. Prezentácia pretekárov bola skoro ráno, ale niektorí rybári čakali na rybníku už skôr. Po prezentácii si vybrali lovné miesta a preteky mohli začať.

Adam Kurek
Na začiatok bolo záberov pomenej, ale postupne sa to zlepšovalo. S pribúdajúcimi rybami sa neustále menilo priebežné poradie súťažiacich. Preteky boli ukončené napoludnie. Nastal čas na odovzdanie úlovkových lístkov a spočítanie bodov za ulovené ryby. O pol hodinu už bolo všetko pripravené na vyhlásenie výsledkov.

V kategórii deti sa stal víťazom Adam Kurek, ktorý získal 83 bodov. Na druhom mieste sa umiestnil Jakub Bartošovič s počtom bodov 35 bodov a na treťom mieste Filip Fitoš s počtom bodov 34. Ocenili sme všetky deti, ktoré ulovili hoci aj malú beličku. Prví traja si prevzali medaily, diplomy a vecné ceny. Víťaz dostal pohár.

 

Na hradziV kategórii dospelí vyhral Jaroslav Chorvatovič s počtom bodov 142. Na druhom mieste sa umiestnil Marek Šimko, ktorý získal 31 bodov a na treťom mieste Marek Belica s rovnakým počtom bodov, ale ulovil iba jednu rybu. Všetci traja si prevzali medaily, diplomy a vecné ceny. Pre víťaza bol pripravený pohár. Najväčšiu rybu ulovil Jaroslav Chorvatovič, bol to amur biely o dĺžke 64cm. Preteky sa konali v čase, kedy už bolo možné privlastniť si ryby dosahujúce lovnú  mieru. Ani jeden z rybárov však túto možnosť nevyužil, čo je pekné  gesto. Možno už o rok tieto ryby znovu pomôžu niekomu k dosiahnutiu pekného umiestnenia na pretekoch. Ceny pre víťazov odovzdala starostka Božena Krajčovičová spolu s predsedom OZ MEANDER Mgr. Ľubošom Remenárom. Na záver by som chcel poďakovať členom OZ MEANDER, ktorí aktívne prispeli k zorganizovaniu tohto podujatia, obci za podporu a pozvať všetkých rybárov na ďalší ročník pretekov o rok.

Petrov zdar!

Na stiahnute: fotogaléria z pretekov .

Text a foto: Ing. Branislav Fitoš


Vytvorené: 26. 5. 2013
Posledná aktualizácia: 10. 1. 2017 04:14
Autor: