Na festivale "zahviezdili" Donskí kozáci

Divadelná komédia Ver(ej)ný milenec

V dňoch 16. a 17.júna sa uskutočnil už 12.ročník nášho tradičného festivalu V Bohunicách pri kaštieli. Je to podujatie, ktoré v sebe spája hudbu, tanec aj hovorené slovo. Každý rok sa obec snaží zostaviť programovú skladbu tak, aby si každá veková skupina našla „to svoje“.

Tento ročnák bol viac hudobný a v amfiteátri vystúpili hudobníci zo Second Band, Gladiátor, Katka Knechtová a zakončila to skupina Hudba z Marsu. Medzi prestávkami vystúpili fantastickí tanečníci zo Street Beats Crew.  Sobota sa niesla v duchu slávnostného galavečera,  a v programe „zahviezdili“ skutočne výnimoční členovia Veľkého zboru Donských kozákov. Ich kmeňový repertoár bol vyskladaný zo sakrálnych, ruských a ukrajinských ľudových piesní a diel klasickej hudby. Zbor, ktorý je bohatý na vysoké falzetové hlasy a neuveriteľne hlboké basy, zožal u publika standing ovation. Samozrejme kozáci dali aj prídavky – nezabudnuteľnú Kalinku a dokonca slovenskú pieseň Zahučali hory... Po krátkej prestávke (prípravy scény a kulís) prišla na rad divadelná komédia Ver(ej)ný milenec. Túto vtipne napísanú Simonovu hru režírovala Soňa Ferancová, ktorá sa špecializuje na komédie. Hlavný hrdina v podaní Igora Adamca, ktorý nám večer aj moderoval, v hre starne a má pocit, že mu „odchádza“ vlak. Keď rozmýšľa ako si okoreniť život, objaví tri atraktívne ženy a to v podaní Karin Haydu, Mirky Partlovej a Slávy Daubnerovej. A zápletka je na svete.
I keď počasie tento raz neprialo, veríme, že si návštevníci, ktorí si festival nenechali ujsť, si ho užili.

Fotogaléria z podujatia.

Dátum vloženia: 24. 6. 2017 22:48