Obsah

Ružami vystlaná vodácko-turistická cesta

Typ: ostatné
Podieľať sa na tvorbe zábavno - poučného programu pre deti, to je vždy príležitosť vrátiť sa do detských čias. Na chvíľku zastaviť čas a spolu s oslávencami vkročiť či už do rozprávky alebo sa nechať uniesť na krídlach fantázie na žlto - červenými ružami vystlanú vodácko – turistickú cestu.

Vodácko-turistická cestaNa prvom stanovišti sa deti zaregistrovali, dostali zlosovateľný lístok a pokyny na cestu. Potom sa už v sprievode rodičov alebo aj samé vydali cestičkou lemovanou sieťou, na ktorej boli vystavené fotografie vodákov s ich zvieracími priateľmi, k cieľu. Pri druhom stanovišti turista Majo preveril ich fyzické zručnosti. Na treťom stanovišti doobeda lekárka Helenka a poobede lekárka Tánička kládli deťom zvedavé otázky a zisťovali ich znalosti zo zdravovedy. Odtiaľ to už mali len na skok do vodnej ríše – štvrtému stanovišťu. Tam na nich čakali dve Rusalky, malý vodník Zlobník a Neptún, rímsky boh oceánov, morí a všetkých riek. Tí už boli zvedavejší a mali pre deti pripravenú širokú škálu otázok, či už z vodnej, zvieracej alebo botanickej ríše. Za správne odpovede dostal každý malilinký darček a pekný úsmev od víly. Boli i takí, ktorí neodolali pokušeniu zvečniť sa s predstaviteľmi vodného sveta a to sa predsa neodmieta. Cesta sa pri kotve stočila k rybníku a tu už deti vložili vyplnený zlosovateľný lístok do prúteného košíka a trpezlivo vyčkali na príchod člna s pirátom – prievozníkom.
Na záver sa uskutočnilo žrebovanie. Zo 139 zaregistrovaných účastníkov vodácko – turistickej cesty vodník Zlobník vytiahol troch výhercov. Ceny boli odovzdané výhercom a musíme skonštatovať, že nefalšovaná radosť výhercu prvej ceny bola taká nákazlivá, že zasiala radosť aj do našich sŕdc.
Ďakujeme týmto sponzorovi prvej ceny, Ing. Rudolfovi Moravčíkovi zo Včelárskej Paseky, ktorý venoval do súťaže tri poháre čerstvo stočeného slovenského medu.

Text a foto: Alena Mlčoch-Hromadová
Na stiahnutie: fotogaléria z podujatia.


Vytvorené: 15. 6. 2014
Posledná aktualizácia: 10. 1. 2017 04:14
Autor: